Velikonoční Marlenky jsou snězeny

velikonocni-michacky
Nevím, co hráče motivuje více, jestli je to florbal a samotná setkání s kluky z jiných regionů anebo to, že jsou ve hře Marlenky. Chtěl bych věřit, že to první, ale ani ta druhá možnost není tak špatná. Jak prohlásil Šimon Kuczera z FBC Ostrava: „Hrát o Marlenky je lepší než o medaile.“ A když už se po Marlenkách ptali i rozhodčí a trenéři, tak si říkám, že volba cen, která na Marlenky padla při pořádání prvních Míchaček, byla prozíravá. 🙂

marlenkyVe Velikonočním turnaji se setkalo ucti hodných 71 talentovaných florbalistů, kteří vyměnili den volna za zpocené tričko a běhání po hřišti. Když jsme u čísel, tak hráči byli z osmnácti týmů z celé Moravy.
V turnaji soutěžilo šest týmů systémem každý s každým. Hráči měli možnost vyzkoušet si situace a dovednosti bez pokynů trenéra, museli se domluvit se spoluhráči, protože byli v pětkách složeni z více týmů. Schopnosti a přizpůsobivost hráčů byla obdivuhodná. Diváci tak měli možnost vidět nejednu pěknou akci. Mladí florbalisté pak mohli porovnávat své schopnosti mezi sebou a okoukat lecjaké techniky a finesy. Pohoda z hráčů přímo sršela, na druhé straně však žádný z hráčů nedělal hlouposti a nesnižoval úroveň zápasů. Nikdo si nedovolil připomínkovat rozhodčí. Jednoduše řečeno – budoucí profesionálové. 🙂 🙂
První duel odstartoval v 9:15 a poslední patnácté klání skončilo 16:45. Velkým plusem bylo, že jsme dodrželi časový harmonogram a nedošlo k žádnému skluzu. Mohli jsme tak včas vyklidit halu, uklidit šatny, nakrájet a rozdat sladké Marlenky, stihnout případné spoje a rozjet se do svých domovů.

P.S. jak se hrálo o Marlenky? 1. místo – tři Marlenky, 2 a 3. místo získalo dvě Marlenky, 4 a 5. místo vyhrálo 1,5 Marlenky na tým a šestý tým získal na rozdělení 1,25 Marlenky.

 

Závěrem jen pro přehlednost uvádím výslednou tabulku, nezapomeňme, že výsledky a body nebyly prvotním cílem dnešního dne.
tabulka
Fotogalerie na zonerama.com. Kdokoliv si může fotku stáhnout a s uvedením turnajejia použít na sociálních sítích či www stránkách.
fotogalerie

Děkujeme zúčastněným hráčům, rozhodčím, rodičům, řidičům, fanouškům za skvělý průběh turnaje.
Lukáš Rubín, Ivo Šindler

Související odkazy:
Velikonoční týmy se již rýsují
Velikonoční Míchačky aneb souboj regionů

About the Author: ivosin