Dlouholetá tradice Ostrava Cup

Ostrava Cup; FOTO: archív Ostrava Cup

Největší florbalový turnaj na severní Moravě s více než 20 let dlouhou tradicí se vrací zpět do původního termínu. Ostrava cup se dva roky potýkal s covidovými opatřeními, které způsobily nemalé komplikace, ale letos je zpět v plné síle.

I přesto, že jsme se museli dva roky prát s covidem a omezit tak i oslavy 20. výročí turnaje, ani jednou nám to nezabránilo turnaj uspořádat a dát tak možnost dětem sportovat. Pořádání florbalového turnaje v době covidu není jednoduché a přineslo to s sebou řadu komplikací.

V letošním roce to ale vypadá, že covid už nebude hrát takovou roli a my se na to moc těšíme. Již tradičně se můžete těšit na centrum turnaje v Trojhalí na Nové Karolíně, které se nachází v blízkosti obchodního centra. V centru se můžete těšit na velké množství slev a akcí pro účastníky turnaje. I přesto, že Trojhalí je tradičním sídlem Ostravského turnaje, dočkáme se letos několika změn. Tou zásadní změnou pro vás je bezpochyby to, že jsme se pro letošní rok rozhodli rozloučit s neoblíbenými „kostkami“ a položíme na Trojhalí tarkett. Zpět se vrací také druhé velké hřiště, které bývalo zvykem.

V minulosti se turnaj mohl pyšnit velkou účastí polských a slovenských týmů, a to bude platit také letos. Aktuálně máme přislíbenou účast několika Polských týmů a aktuálně jsme úzkém kontaktu se Slovenskými týmy. V plánu máme oslovit také jiné země než jen Polsko a Slovensko. Od prvních ročníku turnaje se zásadně posunuly technické možnosti dnešní doby a my jdeme s dobou. Vyzkoušeli jsme si to již minulý rok a budeme v tom pokračovat, což znamená, že se můžete těšit na on-line registraci, která zkrátí nepříjemné čekání při řešení registrace na místě konání turnaje. Pro mimo ostravské týmy je navíc připravena možnost ubytování ve školách nebo v Ostravském hotelu Mercure.

Jako tradičně, i letos jsme pro vás připravili nemalé množství doprovodných akcí. Za zmínku určitě stojí volný vstup do Zoo Ostrava, volný vstup na koupaliště Čapkárna, sleva v Zábavním centru Horník, které disponuje Laser game, X virtuality nebo NERFkami. Chybět nemohou ani akce na jídlo a pití, třeba v KFC, McDonald`s, Subway, Ugo a mnohé další. Kompletní výčet turnajových slev naleznete zde: https://ostravacup.cz/junior/zobraz.asp?t=turnajove-akce .

Ale i v této oblasti jsme si pro letošní ročník připravili jednu novinku. Každý účastník turnaje si musí zakoupit individuální účastnický náramek, což pro vás jistě není novinka, a v minulosti bývalo zvykem, že každý tým měl na soupisce jednoho trenéra zdarma. Pro letošní rok to ale neplatí a každý tým se může těšit na TŘI trenéry zdarma. Navíc, i přes rostoucí náklady, jsme se rozhodli snížit startovné o 500 Kč.

Pokud se svým týmem ještě nemáte program v termínu 3. – 5. černa 2022, Ostrava cup je určitě dobrou volbou! Přihlásit se můžete zdehttps://ostravacup.cz/junior/registrace.asp

SHRŇME SI TO:

 • největší florbalový turnaj na severu Moravy
 • nepřetržitá tradice více než 20 let
 • návrat zpět do původního termínu v plné síle
 • centrum turnaje v Trojhalí na Nové Karolíně
 • rozloučíme se s neoblíbenými „kostkami“ a položíme na Trojhalí tarkett
 • zpět se vrací také druhé velké hřiště
 • účast polských a slovenských týmů
 • on-line registrace = zkrácení čekání při registraci na místě turnaje
 • pro mimo ostravské týmy možnost ubytování ve školách nebo v hotelu Mercure
 • účastnický náramek pro 3 trenéry zdarma
 • snížení startovného o 500,- Kč
 • doprovodné akce volný vstup do Zoo Ostrava, volný vstup na koupaliště Čapkárna, sleva v Zábavním centru Horník (Laser game, X virtuality, NERFky), včetně akcí na jídlo a pití (KFC, McDonald`s, Subway, Ugo a další)

About the Author: ivosin