Zářijové rozjezdy pro hvězdy

Hromadná výprava Peaches před halou TEZA Hodonín

Chcete si na úplném začátku sezóny zahrát kvalitní zápasy v kategorii přípravky a elévů? Pak mám pro Vás tip. Zajeďte si do Hodonína. Nestor zdejších turnajů je Jura Wagner, který pořádá již několik let tradiční vánoční turnaje Slávka Jandory pro muže a žákovské kategorie, rozšířil jmenovaný turnaj o sadu letních akcí. Nově zavádí Přípravné zářijové turnaje. Jak uvádí slogan „Je to ideální příprava před novou sezónou“. První o víkendu 3.a 4. 9.2016 je určen pro přípravku a elévy a následující 10.9.2016 pak pro žákovské kategorie. „Smyslem setkání malých hráčů je trenérské porovnání herní vyspělost dětí mezi sebou a mezi regiony. Mimo domácí hodonínské hráče nabídku na účast v turnaji přijaly týmy z Brna, Ostravy, Vysočiny a dokonce i ze vzdálené Prahy. Zajímavostí a jistým poutacím trhákem je na Moravě populární tým IBK Peaches, který se stal partnerem žákovského turnaje a věnoval ceny do turnaje,“ seznamuje s turnajem Jura Wagner a pokračuje.
„Turnaj je sympatický pro malé hráče zejména tím, že každý účastník si odveze medaili a diplom na památku a my v tom vidíme samozřejmě velkou dávku motivace.“

Na sobotní turnaj (3.9.16) přijel pouze tým Okříšek a domácí Florbal Hodonín nasadil tři týmy, aby poměřily síly se svým sokem z Vysočiny. „V současné době máme zhruba 25 dětí. V prvním turnaji v této kategorii se nám dařilo dobře. Hra byla pohledná a základní návyky naše děti mají. Měli jsme radost, jak rychlý progres máme. V turnaji hrály všechny děti. V sobotu jsme odcházeli z haly s velmi dobrý pocitem,“ dodává šéf nového klubu, Jiří Wagner.

Nejlepším hráčem se podle trenérů na turnaji stal Antonín Ondrouch z Florbal Hodonín, který si domů odnesl novou hůl. Nejlepším brankářem se stal z týmu Okříšek, Marek Leixner. „Turnaj se vyvedl. Jsme moc rádi, že za námi Okříšky dojely, mrzí mě neúčast dalších týmů, ale příští rok musíme kategorie prohodit, první začnou žáci a muži a děti až v týdnu, kdy je škola. Ne všichni, jako mi trénovali v takto malých kategoriích už o prázdninách. I tak si myslím, že deset soutěžních zápasů bylo velkým přínosem,“ dodává Wagner.

Vyhodnocení turnaje přípravek; FOTO: PSKC Okříšky

Nedělní den sliboval větší konkurenci. Účast přislíbily týmy Sparty, ostravských Škorpionů, itelligence Bulldogs Brno, Okříšky z Vysočiny a dva domácí týmy. Turnaj se hrál systémem každý s každým s následným play off.
Ve skupině dominovaly týmy Sparty a Škorpionů. Zdatně jim sekundoval tým brněnských Buldoků a tým z Vysočiny. „Zápasy těchto týmů byly úplně někde jinde. Bylo vidět, že děti hrají spolu i pět let a jsou velmi dobře připraveny na zápolení v oficiálních ligách. Zejména individuální vyspělost hráčů, ale pro mě překvapivě i souhra a kombinace byla velmi dobrá,“ dodává Wagner, který podobné turnaje v Hodoníně organizuje.
„Na turnaji byla znát již patřičná únava, která nás lehce limitovala, protože všechny děti, které hrály v sobotu nastoupily i v neděli. Záblesky povedených věcí a dílčích úspěchů však dávají dobré signály do budoucna. Také fyzická zdatnost a individuální kvalita nám v neděli chyběla. Našimi nejlepšími hráči byly naši brankáři, kteří se opravdu snažili a musím je pochválit,“ dodává Wagner.
V play off proti sobě nastoupili PSKC Okříšky proti FBK Škorpioni Ostrava, v druhém semifinále pak ACEMA Sparta Praha a itelligence Bulldogs Brno. Okříšky se snažily seč jim síly stačily, ale na kvalitu ostravských hráčů a hráček nestačili. Velmi dobrý výkon podal právě jejich brankář, který si opět odnesl cenu pro nejlepšího gólmana. V druhém zápase po nervy drásajícím závěru, kdy během jedné minuty padly čtyři branky postoupil do finále tým Sparty, který porazil Buldoky 10:8. A to byl stav utkání 27 vteřin před koncem 8:8 po vyrovnání z trestného střílení, Petříka Ulehly. „Myslím si že tohle byl vůbec nejlepší zápas na turnaji. Jsem moc rád, že jsme mohli vidět několik velmi talentovaných dětí. Týmové pojetí všech týmů je obdivuhodné a musím říct, že jsme si všichni turnaj užili,“ dodává Wagner.
V zápase o třetí místo dominovali hráči Bulldogs Brno, a tak na Okříšky zůstalo čtvrté místo. Ve finále došly Spartě síly a fyzicky zdatnější tým z Ostravy dokázal zvítězit 9:3 a odvezl si z Hodonína první místo.
„Myslím si, že cíl turnaje byl naplněn. Kvalitní příprava, spoustu zápasů, ve vysokém tempu a pár super zážitků z Hodonína. Jsem rád, že jsme mohli naše kluky zkonfrontovat s hráči, kteří hokejku drží v dlaních již delší dobu. Takže vzhůru zpět k trénování. A jak jsem říkal i klukům, aby mohli vyhrávat, musíme se na začátku naučit i prohrávat,“ dodává Wagner (čerpáno ze stránek FB Florbal Hodonín).

Fotogalerie FBK Škorpioni

„Naši hráči se zúčastnili přípravného turnaje v Hodoníně a získali zlaté medaile,“ hrdě říká Marie Slončíková fotografka týmu FBK Škorpioni a pokračuje: „Celkově moc povedený výlet …. vyšlo počasí, dobrá nálada, vítězství a zasloužená odměna po příjezdu….. Užily si to jak děti, tak i rodiče. A to je moc dobře.“

„Letní turnaj přípravek a elévů jsme pojali jako společnou akci s hráčů a rodičů, nocleh byl zajištěn v tělocvičně školy. Jak přípravka, tak elévové předvedli v turnajích dobré výkony. Ukázalo se, že týmy máme vyrovnané s obdobnými regionálními oddíly, které i dokážeme porazit. Naopak na týmy z brněnských a pražských nebo ostravských velkoklubů nestačíme. Tak to ale bývá a není se čemu divit. Kromě florbalu se dostalo i na další program. Dětem se nejvíc líbilo v hodonínské zoologické zahradě, absolvovali jsme procházku městem a ani společná noc v tělocvičně neměla chybu. Akce se líbila jak dětem, tak rodičům a určitě obdobnou zas uspořádáme,“ hodnotí turnaj administrátor klubových stránek.

Sparťanští elévové mají za sebou úspěšný start do sezony. Ještě před startem ligových bojů se vydali na turnaj do Hodonína a v silné konkurenci skončili druzí!
Přišlo semifinále, vrchol turnaje. Sparťané se opět potkali s Buldoky z Brny a byl to strhující zápas, vůbec ten nejlepší z celého programu. Po dramatickém průběhu nakonec uspěla Sparta! Kluci ukázali fyzickou i psychickou odolnost a těžkého soupeře zdolali!
V boji o zlato na elévy čekali Škorpióni z Ostravy, kteří nasadili kluky z kategorie mladších žáků.  „Ke cti našich borců ale musím konstatovat, že to byla nejen věková, ale i jiná váhová kategorie, nasadili totiž i mladší žáky,“ řekl k tomu trenér Denis Roháč. Elévové se drželi statečně, ale váhový a věkový rozdíl se musel ukázat. Byli nad síly našich elévů, kteří skončili druzí. „Bylo to ale krásné umístění,“ potěšilo trenéra.
Stříbrné medaile navíc nebyly jediným oceněním pro Spartu, nejlepším hráčem celého turnaje byl totiž určený sparťan Honza Krejča! „Ještě jednou chci všem borcům poděkovat,“ zakončil svoje hodnocení trenér.

Turnaj elévků dopadl následovně!

1. místo FBK Škorpioni Ostrava
2. místo ACEMA Sparta Praha
3. místo Bulldogs Brno
4. místo PSKC Okříšky PSKC Okříšky & PSKC Okříšky – Kněžice
5. místo Florbal Hodonín Sharks
6. místo Florbal Hodonín Kings
Všem účastníkům moc děkujeme za návštěvu v Hodoníně! A těšíme se na dalším turnaji v prosinci!

Výsledná fotka turnaje Elévků; FOTO: FB Florbal Hodonín

Další týden v sobotu 10.9.2017 se konal přípravný turnaj pro starší žáky. Jeho zajímavostí a současně poutačem na kvalitní žákovský florbal měla být účast celorepublikového výběru IBK Peaches, který se navíc rozmnožil na tým hráčů ročníku 2001 a tým ročníku 2002. K tomu, aby se turnaj dal nazvat mezinárodním, přispěla účast týmu ŠK 1. FBC Trenčín, který pod označením A poslal do bojů starší žáky a B označil tým mladších žáků. Šestici týmů doplnil výběr Jižní Moravy s názvem IBK BlackBulls, kde byli i zástupci hodonínského florbalu a tým FK Troopers Moravany.
Skupina A byla odehrána a z prvního místa postoupil Peaches IBK 02, na druhém místě skončili IBK Black Bulls a na třetím místě Trenčín A. Ve skupině B postoupili s přehledem IBK Peaches 01. V posledním utkání skupiny B se proti sobě postavily týmy Moravan a Trenčín B! Tři sekundy před koncem první půle Trenčín vyrovnal krásným gólem na 2:2. Přesto na skóre postoupili hráči Moravan.
V zápase o 5. místo tak proti sobě nastoupí týmy Trenčín A a Trenčín B.

V semifinále si to rozdají:

IBK Black Bulls x Peaches IBK 01
Peaches IBK 02 x Troopers Moravany

1.Semifinále:

Prvním finalistou po výhře 3:0 nad IBK Black Bulls jsou hráči Peaches IBK 01.

2.Semifinále:

Peaches IBK 02 porazili v druhém semifinále tým Moravan 11:0.

Boj o 3. místo

3. místo bere tým IBK Black Bulls po výhře 9:1 nad týmem Moravan.

Finále:

V HODONÍNĚ nás čeká finále ve stylu Peaches. Včerejší pohledné a napínavé utkání nakonec zvládly lépe Peaches 01, ale měli namále, jejich mladší kolegové předváděli velmi dobré výkony a jen tak tak nedokázali nadějné vedení 4:2 udržet. Peaches 01 zvítězili ve finále 5:4.

„Za první turnaj v Hodonině se nemusíme vůbec stydět. V celkem silné konkurenci jsme obsadili hezké 3. místo!“ hodnotí turnaj trenér na FB stránce týmu a pochvalně pokračuje: „Děkujeme všem naším fanouškům a hráčům, odvedli jste skvělý výkon na tribunách a hráči na hřišti.“

Závěrem přidáme ještě hodnocení zahraničního účastníka ŠK 1. FBC Trenčín z jejich článku na klubových stránkách:
LADISLAV VACULA, tréner st.žiakov: Na výkone bolo jasne vidieť, že ideme z plnej letnej prípravy. Hráčom robilo problémy spracovanie lopty aj kombinácie. Skrátka, loptička nás neposlúchala, ale vzhľadom na fázu prípravy som s tým viac-menej počítal. Viac ma však mrzí prístup niektorých jednotlivcov, ktorí zápasy „odkráčali“. Pohyb a plné nasadenie sú vo florbale základom, toto musí jednoducho zvládať každý, kto chce mať miesto v zostave. Nedostatočný prístup tolerovať nikomu nebudem.

BRANISLAV ŠAJBAN, tréner ml.žiakov: Zápasy proti starším súperom boli pre chlapcov nesmierne náročné a hráči boli nútení venovať sa väčšinou obranným povinnostiam. Pre väčšinu hráčov to boli najťažší súperi, vočik ktorým v živote štartovali. Do hry sme aj tak tapojili všetkých 20 hráčov a oboch brankárov. Napriek nepriaznivým výsledkom turnaj pre nás splnil účel.

Pořadí dětského přípravného turnaje žáků:

1. místo: Peaches IBK 01
2. místo: Peaches IBK 02
3. místo: IBK Black Bulls
4. místo: FK Troopers Moravany
5. místo: ŠK 1. FBC Trenčín A
6. místo: ŠK 1. FBC Trenčín B
Nejlepším hráčem a nejužitečnějším hráčem se stal Oliver Gold, který dostal pamětní tričko, tablet a pozvánku na turnaj s týmem Peaches IBK.

Týmy Peaches a Black Bulls

About the Author: ivosin