Vánoční svátky a Silvestr to je Hodonín

Vánoční turnaj v Hodoníně

Otec turnajů v Hodoníně Jura Wagner (uprostřed), Foto: F. Král

Ano, vánoční svátky a Silvestr je pro mě několik let spjat s Hodonínem. Doslova jako synonymum. Poprvé v roce 2011 jsem zcela náhodou ve své emailové schránce našel pozvánku k novému florbalovému turnaji pro mladší žáky v mezi vánočním období. Řekl jsem si:“Nemáme žádné tréninky a hned po novém roce hrajeme. To bude dobrý způsob, jak se mezi svátky protáhnout a zahrát si. To, že se z účasti stane pravidelná záležitost a rodiče budou výlet do Hodonína brát jako Silvestr nanečisto, jsem netušil.“

Už při první návštěvě jsme si halu TEZA a hodonínské pořadatele v čele s Jurou Wagnerem velmi oblíbili. Vánoční turnaj se stal součástí našeho florbalového roku a letos napíše již svůj šestý díl. Je rozdělen do tří dnů v kategoriích přípravka, elévi a starší žáci. Každoročně se jedná o skvělou žákovskou podívanou a na sportovní hale je velmi živo. Atmosféru umocňuje a výkony hráčů podporuje početná divácká kulisa. „Fanoušci jsou vždy úžasní. Přes 300 diváků na dětském turnaji je skvělá vizitka,“ konstatuje hlavní organizátor turnaje Jiří Wagner.

Zpravidla se turnaje zúčastní 6 – 10 týmů rozdělených do dvou základních skupin a pak se podle umístění utkají křížovým pravidlem o medaile a poháry. „Do Hodonína se sjely letos týmy z celé Moravy, Vysočiny a Slovenska. Celkem přes čtyřicet týmů a k tomu zhruba 600 hráčů a hráček. Florbalové turnaje v zimě slouží, jako odměna za končící kalendářní rok. Týmy si jedou zahrát pro zábavu a radost. Rok od roku úroveň roste. Počty týmů také. A jsem rád, že můžeme udělat turnaje i pro děti. Velký dík patří v tomto všem partnerům a sponzorům, zejména městu Hodonín za podporu,“ uvádí celý koncept hlavní organizátor, Jiří Wagner. A jak turnaj proběhl a dopadl??

Hodonínské momenty, Foto: F. Král

Vánoční turnaj přípravek ovládli hráči FBC Dragons z Kyjova

Turnaj přípravek svedl do Hodonína osm týmů, které ve dvou skupinách a následných zápasech o umístění svedli dvacet zápasů. Velmi silné týmy z Ostravska, Otrokovic, Zlína, Kyjova a Hodonína se předvedly v prvním turnaji. Ve finále vyzrál tým Dragonů z Kyjova nad týmem Hodonína a zvítězil 7:1. Třetí místo si z Hodonína odvezl Floorball Top Team složený z hráčů Havířova a blízkého okolí, který porazil v souboji o bronz Zlín Lions poměrem 7:6.

Turnaj přípravek

Vánoční turnaj elévků ovládl Floorball Top Team z Ostravy

Deset týmů se utkalo systémem každý s každým ve dvou skupinách. Nejlepší dva týmy postoupily přímo do semifinále. Ve finále se potkaly týmy FBC Uničov a Top Team Ostrava, který dokázal zvítězit 7:3 ve finále. Třetí místo bral tým FbK Škorpioni Ostrava, který si poradil s týmem FBC Skalica 9:1. „Byl to úžasný turnaj a úroveň turnaje vysoká. Jsem rád, že se nám podařilo dostat do Hodonína špičkové týmy. Snad se nám podaří turnaj dětí nafouknout ještě malinko víc,“ dodává na závěr Wagner.

Turnaj elévů

Text obou turnajů byl použit z Facebooku Florbal Hodonín

Nejprestižnější kategorii starších žáků ukořistili hráči IBK Black Bulls

Vrcholem florbalových Vánoc byl velmi dobře obsazený turnaj a přivítal na sportovní hale z Ostravy, Brna, Vsetína, Zlína, Okříšek, Šternberka, Uherského Brodu a jeden celorepublikovým výběr. „Turnaj byl opravdu velmi dobře obsazen. Nebyly moc velké rozdíly mezi týmy. Jen některým docházely síly rychleji. Jsem moc rád, že se turnaj podařil, došlo hodně lidí, kvalita byla asi největší v celé historii,“ dodává spokojeně hlavní organizátor turnajů Jiří Wagner.

V zápase o bronz se proti sobě postavily týmy Brodu a Vsetína. Brod prokázal svou kvalitu a zvítězil 4:2 nad Florbal Vsetín. V zápase se sice Vsetín ujal vedení, ale velmi dobrá hra broďanů byla nad síly tohoto klubu.

Ve finále se proti sobě postavily dva republikové výběry. Peaches IBK je tvořen hráči z celé republiky a dost často to jsou hráči, kteří budou adepty na dres juniorské reprezentace. Výběr IBK Black Bulls je tvořen bývalými odchovanci hodonínského florbalu, doplněný o hráče itelligence Bulldogs Brno, Chodova a FBC Aligators. „Peaches jsou turnajové celebrity, většinou kam dojedou, tak vyhrávají. Výběr, který byl v Hodoníně se takto sice sešel poprvé. I přesto očekávaná kvalita je obrovská. První bod, který tento výběr ztratil získal Brod. Celá hala, kde se sešlo na 300 diváků byla napjatá, protože věřili, že se Black Bulls podaří uspět ve finále,“ dodává k finále Wagner.

Turnaj starších žáků

A jak hodnotí vrchol Vánočních turnajů v Hodoníně jejich hlavní organizátor? „Tento turnaj byl naprosto Top. Skvělé týmy, výborní rozhodčí, spousta fanoušků, perfektní zápasy, skvělá organizace a po roce opět potkáte trenéry, od kterých můžete čerpat spoustu zkušeností. Velmi si cením také setkání s některými hráči, které nemám možnost potkat přes rok. Letos jsem se všemi turnaji velmi spokojen,“ dodává Wagner.

Přepis článku Nové Slovácko – leden 2017

Výsledky vánočního turnaje nejsou až tak důležité a doufám, že většina hráčů bere tato klání jako rozlučku s florbalovým rokem 2016 a přípravu na zápasy po Novém roce. Nezbývá mi než poblahopřát vítězům a všem zúčastněným krásný vstup do roku 2017 a těšit se na další již sedmý ročník turnaje. Do zbytku sezóny hodně úspěchů!

Historie turnajů (2011, 2012, 2013)

About the Author: ivosin