Vánoční pětky jsou již historií

Bylo mi ctí přivítat mezi vánočními svátky 50 florbalistů a 6 gólmanů (ročníků 99, 00 a 01) z 9 týmů MS a OL kraje (FBC Ostrava, 1.SC Vítkovice, Torpedo Havířov, Slovan Havířov, Tigers Poruba, Saurians Paskov, FBC Sokol Frenštát p/R, Teiwaz Hranice a FBS Olomouc). Ptáte se proč je mi ctí? No především protože není u dnešní mládeže běžné, aby chtěla běhat a sportovat ve volném čase. Mám tedy za to, že účastníci musí být neskuteční florbaloví nadšenci a zapálení sportovci, když jsou ochotni se sejít a přátelsky se utkat ve vzájemných duelech. Neskutečným zpestřením v podstatě chlapeckého turnaje byla účast dívčí pětky včetně gólmanky (N. Škopková, N. Kapcová, D. Kotzurová, M. Vrlíková, A. Zuzaníková a P. Lišková), za což jim patří ještě jednou můj dík.

Nebyla nouze o dramatická utkání a k vidění byly i hezké florbalové momenty. Ano, někteří mohou tvrdit, že rozhodčí pouštěli některé situace a nechali hru volněji, ale (a to doufám, že pochopili všichni) nebyl cíl zvítězit v tomto turnaji (i když někteří si to „užívání“ dávali najevo více než dost), ale zahrát si, protáhnout tělo a především se potkat s ostatními hráči. Florbalový rybník na bývalé Severní Moravě zase není tak velký, abychom se neznali, ale kde jinde si mohou hráči zahrát v jedné pětce z několik jinak soupeřících týmů?

Právě tyto turnaje (s výjimkou krajských výběrů) by měly sloužit ke zlepšení a prohloubení dobrých vztahů mezi hráči napříč kluby. Dost moralizování, bylo dobře a kdo si to neužil jeho problém. Spokojené byly tribuny, obsluha v bufetu i mladší sourozenci. Přeji všem opravdovým sportovcům hodně sportovního štěstí a zdraví, nezapomínejte na vzdělání a rodiče.

Příští kolo Míchaček bude na Velikonoce (podrobnosti upřesníme dostatečně včas).

Vítěz turnaje Vánočních pětek - Bílý tým

Vítěz turnaje Vánočních pětek – Bílý tým

Modrý tým Černý tým
Modrý tým Černý tým
Červený tým Oranžový tým
Červený tým Oranžový tým

 

Výsledná tabulka turnaje

Vánoční
pětky
Černý
tým
Červený
tým
Bílý
tým
Oranžový
tým
Modrý
tým
Body Skóre Pořadí
Černý tým 1:5 3:10 2:6 3:3 1 9:24 5
Červený tým 5:1 3:6 3:1 3:1 9 14:9 2
Bílý tým 10:3 6:3 3:3 5:4 10 24:13 1
Oranžový tým 6:2 1:3 3:3 3:3 5 13:11 3
Modrý tým 3:3 1:3 4:5 3:3 2 11:14 4

 

Fotogalerie

Jelikož jsem si vzal špatný objektiv, tak fotky nejsou nic moc. Pokud si je přesto chcete prohlédnout, tak můžete ZDE na Zoneramě. Nezapomeňte na vyhlášenou soutěž o nejlepší fotku z Vašich mobilů. Příchozí fotky vystavíme a budeme hlasovat. Vítěz vyhraje oblíbenou Marlenku.

Los vánočních pětek je tady

Vánoční pětky na ČPPéčku
Ivo šindler

About the Author: ivosin