Přerovští florbalisté zářili

na prestižním Moravian Cupu

Starší žáci FBC Přerov; FOTO: Tomáš Pavliš

Přerovští florbalisté o víkendu odcestovali s kategorií starších žáků a juniorů na Moravian Cup, který se již třetím rokem uskutečnil v Olomouci. Turnaje se zúčastnily týmy jak z České republiky, tak i ze Slovenska či Polska.
Starším žákům se dařilo, když za celý turnaj nepoznali hořkost porážky. Nejvíce se zapotili ve čtvrtfinálovém duelu s Hodonínem. Po remíze 1:1 musely rozhodovat samostatné nájezdy, v nichž měli více štěstí Přerované. V semifinále pak FBC skvěle otočil zápas se slovenskými Gajary, když ještě čtyři minuty před koncem prohrával 0:2. Tři slepené branky v závěru ovšem znamenaly postup do finále.
V zápase o vše Přerov zodpovědně dokráčel k pohodlnému vítězství 6:2 nad Olomoucí a mohl tak slavit turnajové prvenství.

JUNIOŘI VYŘADILI OBHÁJCE

Junioři se mezi nejlepší tři celky nedostali, odehráli však velmi vyrovnaná utkání a posbírali zkušenosti. Navíc si v play-off připsali cenný skalp vítěze loňského ročníku Moravian Cupu MVIL Ostrava.
V dalším kole vyřazovacích bojů už ale Přerované nestačili na extraligový FBC Ostrava, přestože s jedním z nejlepších týmů v republice neinkasovali a došlo až na samostatné nájezdy. Ty skončily lépe pro Ostravany, Přerov se však s turnajem rozloučil se vztyčenou hlavou po nejtěsnější možné prohře.
Autor: Redakce

Převzato se souhlasem redakce Přerovského deníku a Daniela Šmehlíka z FBC Přerov

Nadvláda ostravských týmů ve 3. ročníku turnaje prolomena

12.09.2017 12:52
Letošní 3. ročník turnaje byl ve znamení prolomení ostravské nadvlády. Hned v premiérovém ročníku turnaje, v roce 2015, se totiž povedlo vyhrát v obou věkových kategoriích ostravskému týmu 1. SC Vítkovice Oxdog. Loni už byli vítězové v obou kategoriích sice z jiných týmů, ale stále z Moravskoslezské metropole. Prvenství totiž v dorostencích opanoval FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a v juniorské kategorii se ze zlatých medailí mohli radovat hráči 1. MVIL Ostrava. Letos se však ostravským týmům povedlo uhájit pouze juniorskou kategorii a to díky týmu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, který si došel celkem jistě pro titul v nejprestižnější turnajové kategorii. V dorosteneckých kláních pak suverénně a bez ztráty bodu vyhrál tým FbC Aligators z jižní Moravy. Nově hranou kategorii žáků pak ovládl celek z Olomouckého kraje, kterým byl FBC Přerov. Celkově se na turnaji prezentovalo 35 týmů ze 3 států střední Evropy (Česko, Polsko a Slovensko), což značí, že se v Olomouci potkalo přes 500 mladých nadšenců tohoto dynamicky se rozvíjejícího sportu. Odehrálo se 79 zápasů na 3 sportovních halách, ve kterých bylo vstřeleno 368 branek. Uvidíme, jaké statistiky a hlavně emoce přinese příští rok. Registrace bude otevřena na jaře 2018, nejpozději v měsíci květnu.
Zdroj: Novinky Moravian Cup

About the Author: ivosin