Prázdniny uzavírají dva velké turnaje

Zvolíte Ostravsko-Karvinský nebo Olomoucký region?

Je to nemilé, ale prázdniny jsou fuč. I když ne tak docela. Poslední záchvěv prázdninové florbalové aktivity o víkendu 1.-2.9. můžete prožít v Karviné nebo Olomouci.

Open Air florbal Karviná

Do Karviné zvou pořadatelé na Mezinárodní turnaj mládeže bez hranic „OpenAir florbal Karviná 2018“. Dle slov ředitele turnaje Tomáše Ficence: „Jedná se o první turnaj svého druhu v ČR, kde se děti z florbalových oddílu, dětských domovů a jiných sportovních oddílu utkají ve florbale pod širým nebem.“ Bezesporu se bude jednat o zajímavou akci, protože OpenAir atmosféru zažívají spíše věkově starší ročníky. Ve venkovních prostorách ZŠ Borovského budou přichystána čtyři hřiště, vždy pro jednu kategorii. Dvě větší pro systém 5+1 a dvě menší pro hru 3+1.
Komu je turnaj určen? Z předchozího plyne, že pro mladé florbalisty. Turnaj přivítá kategorie Přípravka, Elévi, Mladší žáci a Starší žáci. Každá kategorie je složena z deseti účastníků, z nichž první tři místa obdrží pohár a medaile. Pozor v Karviné se začíná už v pátek 31.8.!
Více informací na turnajových stránkách.

Moravian Cup Olomouc

TEMPISH Moravian Cup je florbalový mládežnický turnaj, který se odehrává v Olomouci v netradičním termínu na začátku září. Cílem je naposledy prověřit formu týmů před zahájením ligových zápasů. V roce 2018 bude mít turnaj již své čtvrté pokračování. „Oproti předchozím ročníkům je novinkou zejména navýšení herního času v každé kategorii. Turnaj je určen stejným věkovým kategoriím jako loni (žáci, dorostenci a junioři) a bude probíhat opět ve dvoudenním formátu,“ sdělil nám ředitel turnaje Lukáš Rubín.
Turnaj se totiž rozrostl o jednu halu a tak je na hraní více prostoru a času, jak je zřejmé z rozpisu. Podíváme-li se na soupisky, tak vidíme tradiční účastníky turnaje a zároveň však nová jména. Jsme zvědavi, kdo v letošním ročníku uspěje a odveze si pohár a zajímavé ceny.
Více na webových stránkách turnaje.

About the Author: ivosin