Osobnost měsíce června – Martin Döhner

hráč FBC Letka Martin Döhner
Martin Döhner; FBC Letka; FOTO: Šárka Křepelová

Góly a asistence jsou jen od jednotlivců, ale vítězství je týmové.

Téma měsíce: Ukázal jsem asi větší srdíčko. Mám pocit, že jsem víc chtěl. Bylo to těsné, asi jsem měl větší touhu po vítězství. Rozhodlo štěstíčko a morál. Docela jsem si to užil.

Dalším tipem, který jsme dostali, je hráč věkem starší žák, ale běžně zapojovaný do kategorie dorostenců. Letos už přechází do dorostu a pomýšlí na juniorskou soutěž a má rovněž zkušenosti z tréninku mužů. Osobností měsíce června je Martin Döhner hráč FBC Letka, jehož pohyb po hřišti je dominantní a nemůžete ho přehlédnout.

Standardní otázkový rozstřel:

profilová fotka hráče
Martin Döhner; FOTO: Šárka Křepelová

Ahoj Martine, od kolika let se věnuješ florbalu, kdo tě k němu přivedl?

Ahoj, jmenuji se Martin Döhner, florbalu se věnuji už 5 let. Přivedl mě k němu můj taťka.

Byl florbal vždy tvou životní touhou a sportem číslo 1?

Florbal pro mě nebyl vždy sportem číslo jedna. Když jsem byl malý, tak to byl hokej a pak fotbal.

Kdy se Ti ve své florbalové kariéře dařilo nejlíp (sezóna – titul, vyhlášení ankety,…)?

Nejlépe se mi zatím dařilo tuto sezónu starších žáků. I když jsme nevyhráli sezónu, tak jsem skončil čtvrtý v kanadském bodování mezi staršími žáky a v dorostu jsem vyhrál střelce ligy.

Který moment ve florbalu považuješ za Top (událost, gól, vítězství, vyléčené zranění atd.)?

Jako nejlepší pocit ve florbalu je podle mě vítězství, protože góly a asistence jsou jen od jednotlivců, ale vítězství je týmové.

Kam chodíš do školy a jak si představuješ budoucnost (práce a florbal – co budeš dělat a kam by jsi se chtěl dostat s florbalem)

Do školy chodím zatím na základku v naší obci, dál se chci dostat na střední školu a udělat si maturitu. S florbalem bych se chtěl dostat do našeho mužstva A , přestup zatím neplánuji.

Hraješ za FBC Letka – jsi Ostravák anebo Štěpánkovjan? Jak je to s tréninky – dojíždíš?

Já bydlím kousek od Štěpánkovic, tudíž mám tréninky kousek domova a dojíždění nemusím moc řešit.

záběr z přátelského utkání
Martin v přátelském utkání s SKF Havířov; FOTO: Šárka Křepelová

Hlavní téma měsíce – Užít si to!

Pokud to někdo s florbalem myslí vážně, tak má k němu i zodpovědný přístup a pracuje na sobě. Jak je to s tebou? Patříš k těm, co si musí dát pozor na přetrénovanost anebo jsi mrtvý brouk a jen hraješ zápasy, protože TO tě baví?

Já mam tréninky každý pracovní den v týdnu i s fotbalem. Doma ve sklepě mám navíc florbalovou branku a tam strávím dost času. Doma někdy také posiluji a protahuji se.

Setkal jsi se mezi hráči potažmo mezi rodiči s tím, že hráč nemaká, netrénuje, má absence a přes to si vždy vyžaduje nominaci na zápasy? Co na to říkáš? Jak se k tomu staví Váš tým?

U nás v týmu jsem se s tím nesetkal. Za mě by měl hrát zápasy jen ten, kdo chodí poctivě na tréninky a na tom tréninku maká. U nás v týmu je to přesně takhle, že když nechodíš na tréninky, tak nejsi nominovaný.

V poslední době se při rozhovorech se sportovci nebo při hodnocení zápasů často používá spojení „užil jsem si to“. Jak vnímáš toto spojení s vrcholovým sportem? Co si máš užít?

Za mě je sport hlavně o tom, aby si ho daný člověk užil a aby ho to bavilo. Nevidím spojení v tom, že bych dělal nějaký sport a nebavil by mě.

Jsi ve svém týmu rád? Jak máš v týmu roli (kapitán, DJ, bavič, podržtaška, ..)? Jak by jsi charakterizoval svůj tým, jako … ? Co jsou Vaše silné a slabé stránky, jak sportovní, tak lidské?

Ve svém týmu jsem rád, roli v něm mám jako klíčový hráč (podle mého trenéra). Tým bych popsal jako jako rodinu. I když nejsme všichni ve všem nejlepší, tak se na hřišti navzájem doplňujeme a to nás dělá týmem jakým jsme.

záběr z utkání s 1.MVIL OStrava
Přátelské utkání s 1. MVIL Ostrava; FOTO: Šárka Křepelová

Od června trénují týmy už v sestavách na příští sezónu. Jak v současné době trénujete, jak probíhá příprava a co je v plánu? Jaká jsou vaše očekávání od příští sezóny?

Tréninky máme zatím jen dva týdně, ale v budoucnu už budeme mít tři. Tréninky probíhají tak, že se nám střídá kondiční a trénink s hokejkou. Plány na příští sezónu jsou – vyhrát ligu, jak dorosteneckou, tak juniorskou.

Víme také, že jsi vyzkoušel tréninky v 15 letech s mužským A-týmem Letky, který postoupil do 1. Ligy florbalu.  Srovnej ligu starších žáků a dorostu a jak jste dopadli na letošních výběrech stržů?

Liga dorostu je o dost rychlejší než liga starších žáků, ale já jsem prakticky hned po příchodu do starších žáků hrál za dorost, takže se pro mě nic moc nezměnilo. Letošní Krajské výběry starších žáků – Východ jsme vyhráli.

Na závěr se tě zeptám, co plánuješ na prázdniny? (letní turnaje, odpočinek nebo tvrdá příprava na sezónu, jak se těšíš na novou halu v Hošticích?)

Na léto plánuji nějaké ty turnaje, tábory, ale budu také odpočívat. Na halu v Hošticích se těším moc. Budu rád, když tam budeme trénovat co nejdříve.

Martine, děkuji za rozhovor a přeji hodně nadšení do letní přípravy.

tým MS kraje na turnaji v Brně
Turnaj Krajských výběrů starších žáků 2020 v Brně (Martin je v horní řadě, třetí zprava); FOTO: Flickr Českého florbalu
banner prodejna florbalu
Partnerská „kamenná“ florbalová 4sport-florbal.cz

About the Author: ivosin