Osobnost měsíce července – Ondřej Glogar

Ondřej Glogar
Gólman Ondra Glogar na ODM; FOTO: Flickr Českého Florbalu

PRO MORAVU DOBA STŘÍBRNÁ

Je to pár dnů (23. – 28. 06. 2019), co skončila IX. Olympiáda dětí a mládeže 2019 ve městě pod Ještědem v Liberci. Během pěti dnů se v Libereckém kraji utkalo celkem 3400 mladých sportovců o 1163 medailí. Florbalových klání se zúčastnilo 14 chlapeckých a 14 dívčích týmů rozdělených do dvou skupin po sedmi. Vždy čtyři nejlepší týmy z každé skupiny hrály play-off a týmy na 5. – 7. místě hrály zápasy play-out o konečné umístění. Pro zajímavost – celkem se odehrálo 126 utkání.

V chlapeckém finále se proti sobě postavila dvě neporažená mužstva. Svou dominanci v turnaji nakonec potvrdila Praha, která svého soupeře z Moravskoslezského kraje přetlačila v poměru 7:2 díky téměř bezchybné defenzivní hře. (více na …)

Z obou stříbrných týmů jsme vybrali tři účastníky finále a položili jsme těmto florbalovým osobnostem 10 otázek. Ondra Glogar nastoupil za tým hochů z Moravskoslezkého kraje. Gólmanská jednička 1. SC Tempish Vítkovice je znám svou otevřenou a přátelskou povahou stejně jako jistými zákroky v bráně.

Je to odměna za dosavadní práci v trénincích

1) Co to pro tebe znamená být nominován/a a zahrát si na olympiádě?

Být nominován na olympiádu pro mě znamená určitě hodně, jsem rád, že jsem se na takovou akci mohl podívat a že jsem mohl reprezentovat svůj kraj. Je to pro mě odměna za dosavadní práci v trénincích i mimo ně. Věřím, že mě to posunulo a dalo mi to hodně nových zkušeností do mé budoucí kariéry.

2) Došlo v týmu k nějakým změnám od posledních turnajů výběrů starších žáků/žaček (leden/červen)?

V týmu ke změnám od posledně došlo, jelikož dle turnajových pravidel mohly jet pouze dvě lajny, tudíž nás opustilo pár hráčů, ale my jsme to nějak neřešili a plně jsme se soustředili na náš výkon v turnaji.

Olympiáda dětí a mládeže
Jednička v bráně – Olympiáda dětí a mládeže v Liberci; FOTO: Flickr Českého florbalu

3) Jak se ti líbilo na ODM v Liberci? Byl/a jsi na zahajovacím ceremoniálu?

Na zahajovacím ceremoniálu jsem byl, stejně jako zbytek týmu. V Liberci na ODM se mi moc líbilo, byla tady super atmosféra a šlo ze všech sportovců cítit, že se na tuto sportovní akci moc těší.

4) Co jste v Liberci dělali ve volném čase?

Jelikož byl turnaj časově a fyzicky velmi náročný, tak jsme ve volném čase převážně regenerovali a chodili povzbuzovat naše holky z kraje. Poslední den jsme se stihli kouknout na volejbal a fotbal.

5) Jak dlouho hraješ florbal a za koho?

Florbalu se věnuji již pátým rokem, začínal jsem v klubu 1. Mvil Ostrava a aktuálně hraji za klub 1. SC TEMPISH VÍTKOVICE.

7) Který zápas (mimo finále) byl obtížný či jinak zajímavý?

Já osobně za obtížnější zápas považuji duel se Středočeským krajem, kdy jsme už před zápasem moc dobře věděli, že soupeř je velmi kvalitní a technicky dobře vybavený. Předpokládali jsme, že to bude zápas o první místo ve skupině, tak jsme se podle toho taky na zápas připravili.

MČR starších žáků ve Znojmě
Součástí vítězného týmu MČR starších žáků ve Znojmě; FOTO: Flickr Českého florbalu

8) Vyšla Vám základní část, postoupili jste až do finále. Jaký to je pocit hrát o zlaté medaile?

Pocit to byl úžasný, avšak většina z nás pociťovala před začátkem utkání větší nervozitu než obvykle. Přišlo se na nás podívat strašně moc lidí, jak holky z našeho kraje, tak kluci z Olomouckého kraje vytvořili úžasnou atmosféru, za což jim moc děkujeme.

9) Zápas jste prohráli, v čem byl ten rozdíl, co byl rozhodující faktor – klíčový moment, že soupeř vyhrál?

Dle mého byl hlavní rozdíl v tom, že soupeři to tam padalo a nám ne, v zápase jsme neměli štěstí, i když jsme si vytvářeli dostatek šancí. Do zápasu jsme vstupovali s tím, že vyhrajeme, začátek zápasu byl v tempu a šance na obou stranách, ale soupeři se bohužel ten rozhodující zápas vyvedl lépe.

10) Jsou před tebou prázdniny. Jaký máš program, bude tam místo i pro florbal?

Fotograie z Prague Floorball Cupu
Vítězný tým Prague Floorball Cup – Vítkovice (Ondra je vpravo); FOTO: Fotogalerie PFC

Tak určitě budu chtít načerpat mnoho sil do nové sezóny, navštívíme Beskydy, pojedeme k moři, ale i pro florbal se místo najde, konkrétně Prague Games, Kemp talentované mládeže, RBR kemp, atd.

About the Author: ivosin