Ještěr mohutně zařval

týmová fotka dorostenců
Dorostenci Paskov Saurians

…. a vyšel z pralesa na výsluní

Prázdniny běží na plno, ale my se vrátíme zpět do uplynulé sezóny 2. ligy dorostenců, která byla velmi a dovoluji si říct TOP pro naše kluky a Adama Kučeru. Ten dokázal kluky před zápasy tak vyhecovat, že se jejich bojovnost, nadšení a touha vyhrát ligu proměnila ve skutečnost. Vše začalo na Čeladné, kde jsme vyhráli první zápasy sezóny nad Krnovem a Porubou. Třetí zápas se odehrál v naší hale a tým Vítkovic nám vehnal smutek do tváří z první prohry. Nedali jsme se a dalších sedm zápasů patřilo nám. Třinec na domácím povrchu nám ukázal naše slabé místa a vyhrál. My tak měli druhou prohru.

V dalších zápasech se opět dařilo a výhra nad Vítkem vše rozhodla. „Ligu musíme vyhrát my“, se neslo šatnou našeho týmu. Slovan nám zkomplikoval cestu za titulem, protože jsme se společně stali favority ligy. Boj, jak má být!! Nervy a touha vyhrát hnala oba týmy k ofenzívní hře.

Na Čeladné to začalo a také skončilo. Vyhraný zápas nad Frenštátem nás posunul na špici. Čekal nás bojovný Frýdek a bedlivě jsme sledovali, jak hraje Slovan. Výhra nad KOVO Frýdkem 6:3 nám vehnala slzy štěstí do očí. Ano… my to dokázali Ano…my zvítězili Ano… my jsme vyhráli ligu…otevřel se nám tak postup do první „Celostátní ligy – skupiny D“. Neuvěřitelná radost hráčů, hokejky ve vzduchu a nadšení trenéra Adama se nedají popsat.

Od Paskovského zpravodaje Víta Tichopáda

Jak vidí uplynulou sezónu samotní hráči? Co bude dále?

Vít Brož
Odpovídá gólman Víťa Brož

Co Tě nejvíc potěšilo v uplynulé lize?

Za uplynulou sezónu se toho událo hodně, už od začátku jsme chtěli dosáhnout prvního místa. Bohužel nás rozhodila dlouhá pauza, která trvala +/- asi měsíc. Pak jsme se naštěstí dokázali zvednout a dohnat ztrátu. Poslední zápas sezóny mluvil za vše… Emoce, euforie, lauf, drill… Úžasný pocit dosáhnout něčeho, co chce vlastně každý tým celou sezónu.

Jsi klíčový gólman a čeká Tě nelehká zkouška. Na PG si zachytáš proti klubům ze Švýcarska, Švédska a Česka. Nepochybuji, že se připravuješ, ale jak?

Příprava bohužel neprobíhá tak, jak by měla. Důvody zmiňovat nebudu. Nechci se nervovat a pohoršovat náš kolektiv. Osobně jsem, ale do přípravy na PG dal maximum, co se dalo. A pokud budu chytat podobně jako na JOC, věřím, že to cinkne. Chceme vyhrát a jedeme na PG s obrovskou bojovností.

Martin Stibor - OVA Cup
Odpovídá Martin Stibor

Kdyby ti někdo v září řekl, že vyhrajete ligu, co by jsi si pomyslel?

Měli jsme dobrý kádr, takže jsem si nemyslel, že to není nemožné, i přesto, že u nás hrála snad jenom jedna 2002 a u jiných týmů tvořily 2002 třeba 3/4 týmu. Osobně jsem si myslel, že to Slovan vyhraje, ale ukázali jsme, že i hoši z Paskova umí zahrát dobrý florbal, stejně jako na Ostrava cupu, kde jsme skončili bohužel bramboroví.

Který zápas za celou sezónu byl pro tebe ten nejtěžší (z tvého pohledu)?

Z mého pohledu pro mě byly nejtěžší zápasy proti Třinci, vždycky to bylo vyhrocené, což se mi líbilo. Proti Slovanu jsem hrál jen na Ostrava cupu 16 finále a musím říct, že jediné co je drželo nad vodou byl gólman. Podle mého byl Třinec 2. nejlepším týmem v naší soutěži. Jinak další zápasy taky nebyly lehké. ale nebyly pro nás ani těžké.“

Matěj Sedláček
Odpovídá Matěj Sedláček:

Kdy nastal ten okamžik, že jsi věděl – TEĎ JSME MISTŘI!

Poslední dva zápasy, jak jsme hráli, jsem věděl, že to vyjde a nezklamali jsme. Věřili jsme si a hecovali se navzájem a to byla naše silná stránka k výhře. Jsme perfektní parta „

Má nová hala podíl na Vašem triumfu?

Nová hala je super, moderní, krásně se v ní trénuje. Samozřejmě má velký podíl na našem úspěchu.

Filip Tichopád
Odpovídá Filip Tichopád:

Co očekáváš od nové sezóny?

Následující sezóna bude pro mě velmi náročná. Nastupuji do 1. ročníku SŠ a ve florbale mimo naší dorosteneckou ligu budeme hrát i za juniory. Ti jsou ve 3. lize a naší prioritou je tento rok tento tým dostat do 2.ligy. Tím si připravíme půdu na sezónu 20/21, do které se většina z nás na přes rok posune z dorostu.

Jaký jste tým, popiš ho.

Myslím si, že máme super kolektiv, jsme sehraní, rozumíme si na hřišti i mimo něj. Jsem s klukama od Elevů a zažili jsme spolu spoustu zážitků, jak na trenálech, soustředěních, v lize, tak na mezinárodních turnajích.

Jan Noga
Odpovídá Jan Noga:

Co byl pro tebe zlomový okamžik, kdy jste si řekli: MY TO MŮŽEME CELÉ VYHRÁT!

Zlom nastal na Čeladné, kde jsme porazili Fren a k vítězství nám chybělo jen zdolat tým Frýdku. V šatně jsme se hecli a zdolat Kovo byl náš cíl.. Povedlo se! K tomu není co dodat. 🙂

Co přinesl trenér do sezóny, že jste se tak vytáhli?

Náš tréňa je super a jsme rádi, že nás už 4. rokem vede právě on. Je to zkušený hráč a své zkušeností předává nám. Máme mezi sebou super vztah, jakože všichni kluci. Snaží se nás připravit na to, ať na hřišti necháme všechno.

Jakub Onderka
Odpovídá Jakub Onderka:

Hraješ v kategorii st. žáků, ale často tě vidíme v týmu dorostu, proč?

Hrají s nimi od svých začátků, s týmem jsme sehrají, prostě jsme na sebe zvyklí. Vzájemně známe jeden druhého, techniku hry a to je, jak si myslím, velké plus. A navíc v kategorii starších žáků nemám takovou možnost zahrát si kombinační florbal.

Jaký moment celé sezóny ti nejvíce utkví v paměti?

Tak těch momentů je vic:

  1. Ostrava cup – prohra v zápasu o 3. místo zbytečná.
  2. Výhra 2. Ligy dorostenců. Od začátku sezony to byl náš cíl.
  3. V kategorii starších žáků bylo spoustu nováčků, kteří si na hru teprve zvykají, a proto sezóna skončila tak, jak skončila.

About the Author: ivosin