KLUB NEZDOLNÝCH HRÁČŮ XI:

Zkusit něco jiného - ilustrační foto

DEN 9: ANTIVIROVÁ VÝZVA

Ten, kdo se celou dobu těšil až to skončí, je dnes na konci. Pro někoho je opravdu otravné zabývat se sám sebou a promýšlet, jak zkvalitnit svůj sportovní život. Raději brblá, poukazuje na druhé, kritizuje. I to je cesta.

Pro toho aktivního, který si myslí a cítí, že může mít na svou kariéru vliv, je zde poslední otázka první části antivirové výzvy. Vstoupil si do KLUBU NEZDOLNÝCH HRÁČŮ, a to se počítá! Je mi ctí, že jsem tě mohl doprovázet na tvé cestě osobního růstu! Ještě nekončíme!

Dnešní otázka je opravdu z kategorie tvořivých a bez hranic. Záleží jen na tobě, nakolik využiješ její sílu pro vlastní inspiraci.

Dnešní otázka zní:

CO JSEM JEŠTĚ NEVYZKOUŠEL?

Je toho jistě mnoho, co jsi neobjevil a nevyzkoušel. O některých možnostech zatím nemáš ani ponětí, jsi mladý. Přesto: Co tě napadá u této otázky? Co jsi ještě nevyzkoušel? O čem přemýšlíš, ale zatím jsi to nezkusil? K čemu sbíráš odvahu, ale ještě jsi to neudělal? Které možnosti znáš, ale nevyužil si je? Které možnosti jsou ti skryty, jen je potřebuješ objevit? Zamysli se a zapiš si vše do svých poznámek.

Možná se tam objeví možnosti, o kterých sice občas přemýšlíš, ale dosud si z nich žádnou nerealizoval. Pravidelné posilování, ranní relaxace, večerní vizualizace, spolupráce s koučem, video analýza výkonu, cílená sebereflexe ze zápasu, zápasový dotazník, mentální příprava. Možná mnoho dalšího. Každého napadá v jeho příběhu něco jiného.

To je prozatím konec. Zítra je desátý den výzvy a také zítra tě čeká otázka, možná dvě. Proč právě otázky mají takovou moc ovlivňovat tvoji budoucnost? Zítra dostaneš odpověď…

Pokud si s něčím nevíš rady, napiš mi na michal@kosmal.cz

Michal Kosmál. Sport, koučování a mentální příprava.

About the Author: ivosin