ALFASAMCI bez samce Alfa OVLÁDLI TURNAJ V KRALUPECH

Vítězní Alfasamci v Kralupech; FOTO: facebook Florbal Kralupy

Něco končí, něco začíná. Sezona 2016/17 sice skončila, ale pro nás startuje letní putování po florbalových turnajích! Již tuto neděli čeká pohledné jinochy z Hané (v juniorské kategorii) obhajoba loňského bronzu v dalekých Kralupech nad Vltavou. Dokáží Alfasamci v kvalitní sestavě obhajovat, či ještě vylepšit loňský výsledek? A nebo skončí turnaj propadákem? Odpovědi na obě otázky si zodpovíme v následujícím textu.

Letos již podruhé se vydal tým složený z mladých talentů Olomouckého kraje na dalekou cestu, a sice do Kralup nad Vltavou, kde se konal 9. ročník již skoro tradičního turnaje Kralupy Open. Tým se sešel kvalitní, avšak s jednou kuriozitkou. Poprvé se turnaje nezúčastnil Náš nejlepší střelec, manažer a zakladatel Tomáš Hruška, z důvodu skládání přijímacích zkoušek na VŠ. Tým tedy posílil o Adama Obertana.

Začátek turnaje se vyvedl na výbornou. Brankář z Bučis Teamu musel míček z branky lovit 4x, zato Honza Pavlínek měl v bráně pohodu. Kluci z Bučisu pár šancí měli, ale co nezblokovala obrana, čapnul připravený Honza. Z prvního zápasu tak odcházíme s dobrou náladou.

Druhý zápas už je trochu jiné kafe. Nastupujeme proti výběru hráčů z Hradce Králové a ten už Nás jen tak něco udělat nenechá. Zápas je dost nahoru a dolů a IBF Točky jsou šťastnějším týmem. Zápas prohráváme 2:1 a odcházíme na kebab.

Nastupujeme do třetího zápasu proti týmu z Říčan. Nikdo neví co od nich čekat a tak nastupujeme s určitým respektem. Soupeře však přehráváme a s celkem poklidným průběhem sázíme jednu branku za druhou a zastavujeme se až na čísle 7. Ovšem Říčany s prázdnou neodešly, hráč s číslem 12 se blýskl parádní „indi-vindy“ akcí a ještě parádnější střelou vyhnal všechny pavouky hledat nový domov. Víc se však nestalo a zápas končí 7:1.

A poslední zápas základní skupiny. Vyzýváme Olymp Praha. Už jsme všichni v turnajovém tempu a tak byl tento zápas spíše tréninkem na nadcházející play-off. Trefili jsme se 7x, neinkasovali ani jednou, 7:0.

Je před námi semifinále a tam Nás nečeká nikdo jiný než pražští Black Angels. Jsme si vědomi, že všechny předchozí zápasy byly pouhá příprava na to, co Nás čeká teď. Utkání probíhá v rychlém tempu, šance střídá šanci, avšak gól nikde. Až v druhé desetiminutovce se prosazuje po střele „zavři oči a pošli to tam“ Adam Zmrzlík. Zbytek zápasu se věnujeme obraně a to se taky vyplatilo – vítězíme 1:0 a jdeme do finále.

Foto u koňa na Václaváku

Finále. Pro Nás už tak úspěch, vzhledem k jistotě hodnotnější placky než na minulém ročníku. Ale co bychom byli za tým, kdybychom nesahali po příčkách nejvyšších. Do finále se probojoval Náš soupeř ze skupiny – IBF Točky. Co od nich čekat víme. Zápas bereme vážně a dokonce už i Luky Kvapil předvedl něco jako běh . Vše šlape jak má a první lajna, složena z hráčů FBS Olomouc se prosazuje třikrát. I přes výborný výkon Toček se naše síťka vlní jen jednou a my tak slavíme zlatou medaili a v neposlední řadě obrovský pohár vítězstvím 3:1.

Po oslavách v šatně a na hřišti se vydáváme do hlavního města, kde máme nějakou dobu čas. Vyfotíme se pod koněm, zajdeme do Mekáče a jdeme na vlak.

Já osobně bych chtěl poděkovat klukům za super turnaj a pogratulovat Vojtovi Blanovi za úspěch v podobě ocenění za nejlepšího hráče turnaje a také pogratulovat Tomovi Hruškovi za přijetí na VŠ.

Sestava Alfasamců:

Gólmani: Pavlínek a Pařenica; obrany: Špaček – Minář, Hořecký – Kubalík; útoky: Kvapil – Tichý – Blana, Zmrzlík – Zabloudil – Obertan.

VÝSLEDKY JUNIOŘŮ 21.5.2017

1. Alfasamci

2. IFB Točky

3. BLACK ANGELS

4. DDM Dynamo Teplice

Autor: Adam Zmrzlík

Alfasamci, turnajové ceny

About the Author: ivosin