Velikonoční míchačky 2017

aneb zpět ke kořenům Míchaček

Velikonoční Míchačky 2017

Dovolujeme si Vás pozvat na další turnaj z řady „Míchaček“. Tentokrát pod názvem „Velikonoční Míchačky aneb zpět ke kořenům“. Proč ke kořenům? Protože původní smysl Míchaček je sejít se a náhodně se rozlosovat do týmů. Tím dojde opravdu k tomu, že předem nebudeme vědět, kdo s kým bude hrát, kdo s kým nastoupí a koho bude mít v týmu k dispozici.

Jak to bude probíhat? Dne 24. března bude spuštěn link na přihlašovací formulář (Přihláška na Míchačky 2017). 50 hráčů a 5 gólmanů, kteří vyplní formulář mezi prvními zveřejníme na seznamu přihlášených (počítáme s 5 náhradníky do pole a 1 gólmanem pro případ odhlášení či nemoci). Z hráčů a gólmanů sestavíme na místě 5 týmu, které rozlišíme barvami (rozlišováků – zařídíme). Jak proběhne losování? Z pytlíku všech jmen budou losovat gólmani (řekněme, že začne nejmladší z nich). Postupně si vylosují z pytlíku 10 svých budoucích spoluhráčů. Tím se jasně stanoví neočekávané složení týmu.

vajickaTým tak bude složen ze dvou pětek plus gólmana tj. 10+1 hráčů. Jistě pochopíte, že jedno omezení bude. Přihlásit se totiž může prvních sedm (možná i více podle celkového zájmu – toto budeme postupně upřesňovat, platí, že rozhodovat bude čas přihlášení z formuláře) zájemců z každého florbalového klubu. Nemělo by smysl, aby na turnaj přijelo 20 hráčů jednoho klubu, ti se spolu nahrají dost a dost a ztrácelo by to trochu myšlenku seznámení. Souběžně s vyplněním přihlášky, prosím, zjistěte i účast rodičů /100% ano, 100% ne, nevím/. Děkuji.

Pro oživení jsme vymysleli bonus pro sázkové nadšence. Ihned po losování bude možnost tipovat na umístění týmů v turnaji. Budou se tipovat první tři místa. Nejlepší tipař (tipaři) obdrží sladkou odměnu opět z produkce firmy Marlenka. Pokud se nám podaří celá koncepce tří turnajů, budeme hodnotit úspěšnost tipařů pro všechny tři turnaje, zároveň budeme hráčům připisovat osobní boby za turnaj. Vysvětlíme: bude-li hráč ve vítězném týmu, připíše si na své osobní konto 5 bodů. Na dalším turnaji skončí v posledním týmu, připíše si jeden bod. V závěrečném turnaji bude na druhém místě, má tedy 4 body. Celkem získává 10 bodů. Uvidíme, jak dopadne tato statistika – v zásadě jde o soutěž o nejužitečnějšího hráče.

Turnaj bude odehrán systémem každý s každým (výjimkou by byl extrémní zájem, kdy by se vytvořilo šest týmů – zkrácená hra anebo dvě skupiny po třech a pak play off).

Co nám turnaj přinese:

 • Vyplníme Velikonoční prázdniny smysluplnou činností
 • Potkáme se po sezóně se starými známými a poznáme nové přátele (hráče)
 • Učit se, ukázat, vyzkoušet, okoukat, porovnat, posoudit florbalové dovednosti
 • Kouknout se, jak to umí v jiných klubech
 • Zjištění, že jsme schopni komunikovat mezi sebou, i když běžně spolu nehrajeme, naopak stojíme proti sobě

TERMÍN

13. 4. 2017 (čtvrtek první den velikonočních prázdnin), začátek v 9:00 hod (sraz 8:30 – 8:45) a předpokládané ukončení okolo 15 hodiny.

MÍSTO

Hala SH Horní Suchá, Těrlická 1356/24b, Horní Suchá
adresa a mapa dle ČFBU

URČENÍ TURNAJE

Turnaj je určen pro hráče kategorie dorostenců pro sezónu 2016/2017 tedy hráči ročníku 00, 01 a šikovní hráči ročníku 02 (dorostenci a starší žáci). Účast dívek v turnaji není omezena. Zúčastnit se mohou florbalisté z celé ČR hrající pod registrací ČFBU.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK A DOPRAVA

Poplatek na osobu je 150,- Kč, ze kterého budou hrazeny náklady na halu (pronájem a energie) a proplacení rozhodčích, částečná úhrada cen. Platí se na místě v den turnaje. Doprava vlastní. Vlak ze směru Ostrava – Havířov přijíždí 7:56 nebo 8:56!!! a ze směru Český Těšín – Třinec přijíždí 8:04 a 8:25.

PŘEDPIS

Hraje se dle florbalových pravidel, jak jsme zvyklí. Utkání budou řídit dva rozhodčí. Hrací doba je 2 x 15  minut hrubého času, přestávka 1 minuta. Time out není povolen. ČK 1 vede automaticky k vyloučení do konce daného utkání, před zápasová příprava na hrací ploše je maximálně 2 minuty.

SYSTÉM

Turnaj sehraje 5 týmů systémem každý s každým (nebo na dvě základní skupiny). Rozpis utkání bude zveřejněn souběžně s rozlosováním. Celkový vítěz vzejde z výsledkové tabulky po ukončení všech utkání nebo vítěz finálových bojů.
O pořadí rozhoduje každého s každým:

 1. Celkový počet bodů (3 výhra – 1 remíza – 0 prohra)
 2. Vzájemný zápas
 3. Rozdíl skóre
 4. Větší počet vstřelených branek
 5. Los

O pořadí rozhoduje finále:

 1. Vzájemný zápas
 2. Nájezdy

POJIŠTĚNÍ

Účastníci startují na vlastní nebezpečí. Pořadatelé nejsou zodpovědní za jakékoliv zranění, onemocnění či ztrátu v průběhu turnaje.

DALŠÍ INFORMACE

Pořadatelé si vyhrazují právo na změnu v uveřejněných propozicích. V tomto případě budou o změnách bez prodlení informování všichni koordinátoři týmů, kterých se daná změna týká.

ZA ORGANIZAČNÍ TÝM
Ivo Šindler, Ivo Jochman

Foto z posledního turnaje Míchaček

Související odkazy:

About the Author: ivosin