Osobnost měsíce června – Pavel Lasota

hráči FBC Třinec
Hráči FBC Třinec Pavel Lasota (vpravo) a Martin Cemerek (vlevo); FOTO: Jakub Harmata

Chceš být lepší než průměr? Musíš makat víc.

Téma měsíce: Ukázal jsem asi větší srdíčko. Mám pocit, že jsem víc chtěl. Bylo to těsné, asi jsem měl větší touhu po vítězství. Rozhodlo štěstíčko a morál. Docela jsem si to užil.

Dalším tipem na osobnost měsíce června je nenápadný avšak cílevědomý, vysoký útočník třineckého dorostu, který přechází do juniorské kategorie a může tak v následující sezóně ochutnat ligu mužů FBC Intevo Třinec. Je to kluk, který ví, kde má stát, je všestranný a zahraje kvalitně i obranu.

Standardní otázkový rozstřel na úvod:

hráč Pavel Lasota FBC Třinec
Pavel Lasota FBC Třinec; FOTO: web klubu

Ahoj Pavle, od kolika let se věnuješ florbalu?

Ahoj, florbalu se věnuji od svých 12 let, ale za klub jsem začal hrát od svých 13 let.

Byl florbal vždy tvou životní touhou a sportem číslo 1?

Jako malý jsem vystřídal hodně sportů, nejvíce mě bavil fotbal, ale jak léta plynula, tak mě omrzel a chtěl jsem zkusit něco nového, tak jsem se dal na florbal, kde mě to až moc chytlo a hraji ho až do teď.

Hrál si v letošním Prague Floorball Cupu s Paskov Saurians, kde jste v B kategorii vybojovali 3. místo? Líbil se ti tento turnaj?

Jsem moc rád, že jsem dostal tu možnost tam jet, ze začátku jsem měl takové menší obavy, ale potom, jak jsem se seznámil s ostatními, tak to přešlo. Sice jsme skončili 3. v B kategorii, ale to vůbec nevadí. Důležité je, že jsme se zúčastnili.

Který ze svých turnajů označuješ za Top?

Na mnoha turnajích jsem nebyl, takže nemám moc z čeho vybírat, ale myslím si, že to bylo v roce 2019 na Ostrava Cupu.

Máš nějaký zajímavý moment z letošní florbalové sezóny?

Za mě to bylo 16. 02. 2020. Kdy jsme v juniorské kategorii hráli proti Frýdku o první místo, zápas byl neskutečně vyrovnaný. V tom utkání šla vidět nejen naše, ale také soupeřova bojovnost. Díky toho, to byl nejlepší zápas celé sezóny.

Kdy se Ti ve tvé florbalové kariéře dařilo nejvíce?

Každým rokem jsem lepší a lepší, takže je to tato sezóna 2019/2020.

Jak vidíš svou kariéru v Třineckém týmu?

Naši muži se teď hodně zvedají, takže doufám, že se dostanou co nejvýše a já také doufám, že se dostanu do základu mužského A týmu.

3x Pavel ze zápasů
3x Pavel Lasota; FOTO zleva – Vít Tichopád, Jakub Harmata, Adam Ondračka FB FbC Frýdek-Místek

A nyní k tématu měsíce – UŽÍT SI TO

Pokud to někdo s florbalem myslí vážně, tak má k němu i zodpovědný přístup a pracuje na sobě. Jak je to s tebou? Patříš k těm, co si musí dát pozor na přetrénovanost a nebo jsi mrtvý brouk a jen hraješ zápasy, protože TO tě baví?

Pracuji na sobě hodně, dávám pozor na přetrénování, ale moc se to nestává. Řídím se takovým pravidlem “Chceš být lepší jak průměr? Musíš makat víc jak průměr”, takže makám za každé situace.

Setkal jsi se mezi hráči potažmo mezi rodiči s tím, že hráč nemaká, netrénuje, má absence a přes to si vždy vyžaduje nominaci na zápasy? Co na to říkáš? Jak se k tomu staví Váš tým?

V našem týmu to funguje tak, že kdo maká, poctivě chodí na tréninky a nefláká je, tak dostane šanci. Jsem za to rád, že to takhle funguje, jelikož by bylo docela nefér, kdyby někdo, kdo si to nezaslouží dostal šanci.

V poslední době se při rozhovorech se sportovci nebo při hodnocení zápasů často používá spojení „užil jsem si to“. Jak vnímáš toto spojení s vrcholovým sportem? Co si máš užít?

Osobně, aby mě zápas bavil, tak si ho musím převážně užívat, protože když si ho užívám a baví mě, tak podávám lepší výkony. Samozřejmě každý to má jinak.

Třinec vs. Paskov
Z utkání proti Paskov Saurians; FOTO: Jakub Harmata

Jsi ve svém týmu rád? Jak máš v týmu roli (kapitán, DJ, bavič, podržtaška, ..)? Jak by jsi charakterizoval svůj tým, jako … ? Co jsou Vaše silné a slabé stránky?

Ve svém týmu jsem víceméně takový bavič. V zápasech necháváme hodně “srdíčko”, kdy chceme a podporujeme se navzájem více než soupeř.

Od června trénují týmy už v sestavách na příští sezónu. Jak v současné době trénujete, jak probíhá příprava a co je v plánu? Jaká jsou vaše očekávání od příští sezóny?

V současné době máme pauzu, ale s pár kluky si dáváme individuální tréninky v hale. Letní příprava nám začne koncem června, která bude náročná, ale věřím, že nám pomůže stejně jako minulý rok. Nevím, co všichni očekávají, ale já očekávám postup do vyšší ligy, minulou sezonu kvůli předčasnému ukončení sezóny nám to nevyšlo, ale věřím, že letos nám to vyjde.

Pavle, držím palce, aby Vám to v sezóně 20/21 vyšlo podle plánu.

Autor: ivosin a Vít Tichopád

tým dorostenců FBC Třinec
Tým dorostenců FBC Třinec (Pavel je prostřední řada, čtvrtý zleva); FOTO web FBC Třinec
prodejna 4sport-florbal.cz
prodejna 4sport-florbal.cz

About the Author: ivosin