Mistrovství Moravy mladších žáků

Týmy Mistrovství Moravy mladších žáků; FOTO: Marian Jurkulák

Již u mladších žáků probíhají krajské výběry talentovaných hráčů. Ale protože nemají žádný vrchol sezóny, ve kterém by se vzájemně poměřili, dohodli se představitelé JM+ZL a OL+MS florbalové unie na uspořádání neoficiálního Mistrovství Moravy mladších žáků (MMMž). Termín pro letošní sezónu byl stanoven na 26. května 2018 a odehrálo se v hale Sareza v Ostravě.

Tribuny obsazené rodiči mohly sledovat duely všech čtyř krajů mezi sebou. Nejprve začaly dva nejbližší kraje – Moravskoslezský a Olomoucký. Ve druhém utkání se poměřil kraj Jihomoravský se Zlínským. Následně se kraje postupně prohazovaly až MMMž skončilo utkáním celků s největší florbalovou tradicí a kvalitou. Utkání mezi krajem Moravskoslezským a Jihomoravským dopadlo lépe pro kluky ze severu Moravy. Po skvělém výkonu si přivlastňují trofej pro nejlepší kraj. Stali se tak Mistry Moravy pro rok 2018 po výhrách nad ostatními třemi konkurenty. Kdo by však podceňoval hráče ze Zlínského či Olomouckého kraje, tak je na velkém omylu. I tam nám rostou budoucí výborní florbalisté. Buď se časem objeví v některém ze Superligových celků a nebo se stanou výraznou a známou tváří svého mateřského klubu.

Gratulujeme všem hráčům k účasti na mistrovském turnaji a doufáme, že se s mnoha hráči potkáme ještě v následujících výběrech. Věříme, že výběry pro ně budou další z motivací, pro kterou stojí za to na sobě dále pracovat, zlepšovat se a zdokonalovat.

Výsledky:

MS x OL 5:3
JM x ZL 5:2
OL x JM 3:2
MS x ZL 9:3
OL x ZL 4:6
MS x JM 7:5

Celkové umístění:

1. Moravskoslezký kraj
2. Zlínský kraj
3. Olomoucký kraj
4. Jihomoravský kraj

Vyhlášení turnaje; FOTO: Marian Jurkulák

Zeptali jsme se:

Ondřej Jankovský – kapitán Moravskoslezského kraje (1.SC Tempish Vítkovice)

1. Máš radost z nominace do výběrů ?
Ano moc. Je to pro mně velká výzva hrát za Moravskoslezský kraj.
2. Jak ti to pomůže?
Budu se snažit být pořád lepší, zlepšovat se individuálně a taky kolektivně.
3. Co se ti podařilo?
Tak podařilo se mi dnes vstřelit několik gólů, myslím, že i parádní nahrávky a hlavně bloky.


Jonáš Pavliš Olomoucký kraj (FBC Přerov)

1. Máš radost z nominace do výběrů?
Ano.
2. Jak ti to pomůže?
Všimnou si mě trenéři z ostatních týmů a možná by o mě měli v budoucnu zájem.
3. Co se ti podařilo?
Po celou dobu turnaje se mi dařilo, dal jsem 2 góly a 2 asistence, ale proti Moravskoslezskému kraji jsem nedával šance. Jinak 1 na 1 se mi dnes dařilo, u gólu jsem byl na správném místě.

Fotogalerie turnaje


Hodnocení trenéra MS kraje Martina Bury

Jak hodnotíš dnešní turnaj?
Pokud vyhrajete, hodnotí se velice snadno!! 🙂 V první řadě musím pochválit všechny kluky z týmu, od prvního až po posledního. Turnaj byl opravdu velice vyrovnaný a všechny odehrané zápasy měly náboj. Všichni chtěli vyhrát a na hřišti to bylo znát. Rodičům, kteří se přišli podívat se to muselo líbit!!!

Jak těžké bylo vybrat hráče ?
Vždy je složité vybrat ty správné hráče. Je důležité vybrat jednak kvalitní tak i týmové hráče. Což v tomhle věku je dost komplikované. Většina z kluků je ještě zvyklá hrát velice individuálně, někdy až moc. Shodli jsme se, že nejtěžší bylo vybrat brankáře. Taková vyrovnanost čtveřice (Glogar O., Galia V., Beza E., Prašivka M.) se jen tak nevidí. Nakonec jsme se nerozhodli jen pro brankářskou dvojici, nýbrž trojici. Každopádně se podařilo !!!

Co rozhodlo o vítěztví MS kraje?
Jednoznačně týmovost !!!
Od posledního přípravného zápasu (proti výběru dorostenek), jsme byli společně s Radimem přesvědčeni, že je to ten správný tým. To, jak se kluci hecovali, podporovali se a přitom všem si drželi dobrou náladu, jsem opravdu nečekal. V tomto ohledu by nikdo nenašel nic, co vytknout. Mnohé A-týmy by mohly závidět. Jako by se tento kolektiv kluků znal od nepaměti.
PROSTĚ SI „SEDLI!“

Moravskoslezský kraj

Soupiska MS kraje:
Glogar Ondřej, Galia Vojtěch, Beza Erik, Jankovský Ondřej, Stolárik Radek, Vizváry Nikolas, Poruba Tomáš, Bura Jan, Fukala Lukáš, Szemla Filip, Grycz Tomek, Šmerda Matěj, Slončík David, Novotný Filip, Urbančík Ondřej, Foltýn Alex, Vašňovský Kryštof, Jandák Šimon, Tichý Patrik.

About the Author: ivosin