Zajímavý projekt kolegy florbalisty vozíčkáře

florecpraha2015

Víte, že florbal vozíčkářů je téměř shodný s pravidly klasického florbalu? Ale asi netušíte, to obnáší ve skutečnosti. Říkáte si, jak mohou tak dynamický sport hrát právě vozíčkáři? Ano, mohou. Je pro ně způsob seberealizace a překonávání osobních limitů. Zažívají stejné vzrušení, radost, vítězství i prohry jako vy. Jenomže oni navíc musí myslet na další věcí a florbal není jen o hokejce, míčku a teniskách. Pro hru používají speciálně upravené vozíčky, které musí pravidelně servisovat, vyměňovat kryty na kola, duše, pláště, atd. Ruce si musí omotávat tejpy, kterými si chrání zápěstí a prsty. A co teprve taková doprava na trénink či zápas, to je složitost sama.

Představuji Vám kapitána ostravského týmu FBC ABAK Ostrava Míru Večeřu a jeho projekt „Hvězda, která září srdcem“.

Ahoj, jmenuji se Míra Večeřa, mám 23 let a jsem úplně normální kluk na vozíčku. Moje životní cesta není tak přímá jako u zdravých kamarádů. Přesto, nebo právě proto, jsem si zvolil sport jako způsob seberealizace, cestu nových možností a překonávání osobních limitů.

Na fotkách mě můžete vidět s týmem florbalistů vozíčkářů-kamarádů, bojovníků a sportovců tělem i duší. Jsem kapitánem 15-ti členného florbalového týmu FBC ABAK Ostrava, ve kterém hraji již 10 let. Po náročných začátcích se dostavily úspěchy, z kterých mám velikou radost. Dvakrát po sobě jsme byli Mistry České republiky a ve velké konkurenci jsme vyhráli mezinárodní turnaj PWO. Od roku 2008 jsem členem České reprezentace florbalistů vozíčkářů.

Naše vozíčkářská florbalová liga probíhá celoročně, na jednotlivá kola jezdíme po celé České republice, mezi zápasy pravidelně trénujeme.

Míra Večeřa s kamarády na akcích

Míra Večeřa s kamarády na akcích

Přečtěte si více o Mírově projektu a informace o ostravském klubu vozíčkářů FBC ABAK Ostrava.

Jak můžeme Mírovi s projektem pomoci?

Podpořte jeho projekt hlasováním v soutěži „Advent plný andělů“. Stačí, když na této stránce http://www.adventplnyandelu.cz/hlasovani-o-projektech zatrhnete fajfku u názvu ABAK – počítadlo o. s. „Hvězda, která září srdcem“. Fandíme kolegům vozíčkářům a přejeme jim úspěch s projektem. Fanděte i VY!

Míra Večeřa v českém reprezentačním týmu

Míra Večeřa v českém reprezentačním týmu

Zaujal Vás čánek o florbalistech vozíčkářích? Další info na jejich stránce http://www.florbalvozickaru.cz/.

ivo šindler

About the Author: ivosin