Výzva II: OPTIMÁLNÍ VÝKON – den 10

10 lekcí - optimální výkon ilustrační foto
10 dnů jak na OPTIMÁLNÍ VÝKON; FOTO: archív redakce

Den 10: LOUČENÍ

Ahoj všem, kteří sledovali Klub nezdolných hráčů. Gratuluji každému, kdo si pro sebe našel čas a opravdu plnil úkoly. Vím, že takových je jen pár. Vím, že občas je “mentální práce“ terčem posměchu. Vím taky, že být mentálně NE-připraven není žádná velká výhra a že dát si tu práci s několika úkoly často stojí opravdu za to!

Dnes, stejně jako minule v posledním dílu, shrneš přínos otázek a cvičení: CO TI TEDY PŘINESLA DRUHÁ ČÁST VÝZVY? Objevil sis pro sebe něco nového? Co pro tebe bylo zajímavé? A co bylo nové či překvapivé? Jaká informace tě upoutala? Co je pro tebe užitečné? Vše si zapiš.

Kostra celé výzvy je značně zjednodušená. A asi je ti jasné, že jsem zde neprozradil všechny své fígle a nástroje. Naznačil jsem však, kam a jakým způsobem se ubírá spolupráce s koučem, mentální příprava a budování vnitřní síly a psychické připravenosti. Ideální by bylo, kdyby ti místo jasných odpovědí zůstaly v hlavě především další a další otázky směrem k tvé přípravě a výkonu. Právě ZVĚDAVOST a OTEVŘENOST jsou dvě základní ingredience tvého pokroku!

Dost řečí. Pokud tě výzva zaujala, napiš mi na email zpětnou vazbu. Co se ti líbilo – nelíbilo – co tě zaujalo – co ses dozvěděl.

Pokud chceš na sobě pracovat a zvládat lépe svoji vnitřní hru, můžeš mě kontaktovat a domluvit si placenou individuální spolupráci. Jsou témata, která tady prostě nemůžeme zvládnout pomocí krátké omáčky a jedné otázky. Jak zvládat strach? Jak reagovat na chybu? Jak zpracovat nervozitu? Co udělat, když si nerozumím s trenérem? Jak zvládnout očekávání rodičů? To jsou jen namátkou otázky, se kterými se opakovaně setkávám v praxi. Také jedno mentální cvičení ještě neurčuje tvoji vnitřní připravenost. Je potřeba nastavit posloupnost, četnost a další parametry.

Bylo mi příjemně v Klubu nezdolných hráčů a děkuji za možnost provázet tě během koronavirové krize či jak toto období nazvat. Pro mě to nebyla krize, ale možnost nenudit se a vytvořit (doufám) něco užitečného!

Můj poslední vzkaz: Myslíš-li to se sportem vážně, čeká tě tvrdá cesta. Práce fyzická, práce psychická, tlak a očekávání, úspěchy a zklamání. Každý krůček vpřed je však odměněn příjemným pocitem z vlastního pokroku, a to je to, proč tolik lidí sportuje a nachází ve sportu svoji radost. Vydrž to! Ten pocit ze sebe samého, to, že jsi to zvládl a dokázal, stojí opravdu za to!

S pozdravem Michal Kosmál, konzultant a kouč.

Sport, koučování a mentální příprava.

Michal Kosmál - konzultant kouč
Michal Kosmál, konzultant a kouč. FOTO: archív redakce

About the Author: ivosin