Vikingům se dařilo, radost koukat

Finálové zápasy dorostenců a juniorů FBC Vikings Kopřivnice; FOTO: Ivo Grill

Slovenský pohár vo florbale

Slovenský pohár ve florbalu má na svém kontě první křížek. Oslavil letos první desetiletí své existence. Narodil se v Topoľčanech a jakmile se rozkoukal po světě, opustil rodné hnízdo a navštívil i jiné města na Slovensku, aby pomohl k propagaci florbalu. Mimo rodné Topoľčany (nejčastěji) se turnaj uskutečnil i v Nitře a letošní premiéru si odbyl v Púchově. Turnaj si získává na oblibě a rok od roku se do bojů o medaile zapojuje stále více týmů z MS kraje, Moravy a Čech.

Desátý jubilejní ročník slovenského turnaje se uskutečnil 1. – 3. 6. 2018 ve slovenském Púchově. Své dva zástupce na tento turnaj vyslal i tým FBC Vikings Kopřivnice. Kopřivnici zastupovali kluci v kategorii dorostenců U17 a v kategorii juniorů U19. Oba celky reprezentovaly klub velmi úspěšně!

Dorostenecký tým nenašel ve skupině přemožitele, a proto zaslouženě vyhrál skupinu a postoupil do play-off. Stejně úspěšně postupovali dorostenci i ve vyřazovacích bojích, kde v semifinále porazili CVČ Domino Zvolen. A ve finále si s přehledem poradili s FbC Young Arrows, které porazili 8:2 a stali se tak vítězi kategorie U17.
Dorostenci na tomto turnaji získal také individuální ocenění. Filip Grill a Jakub Kostelník získali první místo v dovednostní soutěži (nájezdy), a také byli oba vyhlášeni jako nejlepší hráči týmu. Jan Toman se stal v dorostenecké kategorii hráčem All Stars.

Individuální ceny dorostenců; FOTO: Ivo Grill

Juniorský tým také nenašel ve skupině přemožitele a stejně jako jejich mladší kolegové postoupili z prvního místa skupiny do vyřazovacích bojů. Ve čtvrtfinále, které se na rozdíl od dorosteneckého odehrálo, porazil juniorský tým nad FBC Hunters KNM těsně 3:2. Tento velice silný tým postoupil do semifinále, kde se utkal s IBK Grimsby, nad kterými vyhrál 4:0. Až ve finále na „kopřivničany“ čekal doposud neporažený tým IBF Pressburg. Po velice vyrovnaném boji byl šťastnější celek IBF Pressburg, který porazil kopřivnický juniorský tým 5:2.
Také junioři nezůstali pozadu za svými mladšími kolegy a taktéž získal individuální ocenění – Jan Fojtů a Ondřej Matula byli vyhlášeni jako nejlepší hráči týmu. Vojtěch Zátopek se stal v juniorské kategorii hráčem All Stars.

Autor: Jan Toman

Úspěšné celky FBC Vikings Kopřivnice; FOTO: Archív Slovenský Pohár 2018 – Púchov na Google Photo (vlastník Erik Bulejko)

About the Author: ivosin