Příborský Luna cup

Hala Příborského gymnázia, kde se turnaj odehrál.

2. ročník 2018

Počátkem května se naplno rozjíždí letní turnaje. Toto období má rád nejeden florbalista. Jednak je to znamení, že brzy bude konec školního roku a za druhé jsou letní turnaje neopakovatelné svou atmosférou a každý je jinak charakteristický. K tomu přičtěme, že jsou bleskové, rychle skončí a všichni ví výsledky nejpozději v neděli. Vyhrajete? Blahopřejeme. Nevyhrajete? Nevadí, další týden začíná jiný turnaj. Díky všem organizátorům těchto turnajů.


Dne 12. května 2018 pořádalo středisko volného času Luna Příbor, již druhý ročník neregistrovaného turnaje pro starší žáky a dorost do ročníku 2001. Tohoto turnaje se zúčastnily týmy a to Barbariens Hladké Životice, Sharks Suchdol nad Odrou, Warriors Nový Jičín, SVČ Fokus Nový Jičín a SVČ Luna Příbor bílá pod vedením Davida Flögela a Luna červená pod vedením Petra Flögela, za kterou nastoupili nováčci a mladší žáci. Je to již druhý turnaj v letošním roce, kde se tyto týmy setkávají. První turnaj se uskutečnil v Novém Jičíně ke konci března, kde vyhrála Luna Příbor.
Týmy byly rozdělené do dvou skupin. Skupina A, kde byly následující týmy: Luna bílá, Luna červená a Sharks a skupina B obsahovala týmy Wariors, Fokus a Barbariens.
Z každé skupiny postupovali první týmy přímo do semifinále a druzí se utkali se třetími z druhé skupiny. Skupinu A vyhrála Luna bílá, která si poradila s Lunou červenou 3:1 a Sharks 5:2. Skupinu B ovládli Barbariens, kteří porazili Fokus 4:0 a Warriors 1:0.
Zatím co Luna bílá a Barbariens měli chvíli odpočinku, pustili se do boje první čtvrtfinalisté Sharks s Fokusem do boje. Sharks po důsledném boji jasně a zvítězili bez obdržené branky 8:0 a stali se dalšími semifinalisty. Poslední místo v semifinále se rozhodovalo mezi Lunou červená a Warriory z Nového Jičína. Warrioři nepustili mladé kluky z Příbora k ničemu kloudnému, a proto vyhráli 8:0.
Vytvořily se dvojice pro semifinále: Luna bílá x Warriors a Barbariens x Sharks. V prvním zápase se utkala Luna Bílá s Warriory, ale bohužel díky neproměněným šancím Luny a důsledné obraně Warriorů postupují do finále právě Warrioři po konečném výsledku 2:0. Druhé semifinálové utkání odehráli Barbariens se Sharks. Toto utkání bylo velmi vyrovnané, ale po pár nejistých zákrocích gólmana ze Suchdolu a dravostí Barbariens nakonec slavili finálový postup právě Barbariens Hladké Životice výhrou 7:4.
V boji o 5. místo se utkali Luna červená s Fokusem Nový Jičín. Fokus svou šikovností a využité přesilové hře vyhrál konečným skórem 3:0.
O 3. místo se utkali Sharks Suchdol nad Odrou s Lunou bílou. I když se Luně podařilo rychle získat dvoubrankové vedení, Sharks ještě do poločasu stihli vyrovnat a ve druhém se po hloupých chybách a nekoncentrovanosti Luny Sharks dostal do vedení, které se domácím nepodařilo dorovnat, a tak Sharks vítězí 5:4.

Vítězný tým turnaje Barbariens Hladké Životice

Ve finále to byl boj mezi Barbariens Hladké Životice a Warriors Nový Jičín. Utkání skončilo smírným výsledkem po základní hrací době 4:4, a proto rozhodovaly nájezdy tří hráčů z každého týmu. Šikovnější byli hráči z Barbariens a proměnili dvě ze tří možností a Warrioři proměnili pouze jednou. Hladké Životice mohli slavit vyhraní celého turnaje bez jediné prohry.
Chtěl bych poděkovat, že se tento turnaj uskutečnil s podporou SVČ Luny Příbor, dále všem týmům za bojovnost, nasazení v zápasech a že se zúčastnili našeho turnaje. Jako poslední bych chtěl poděkovat našim rozhodčím a divákům za podporu. Doufáme, že příští ročník dopadne ještě lépe než letošní a zúčastněné týmy budou připraveny na odvetu.
Autor: Petr Flögel

About the Author: ivosin