PŘEROVSKÁ JÍZDA

na Junior Sokol Cupu v Pardubicích

pohled na hřiště
Přerovští hráči na Junior Sokol Cupu v Pardubicích; FOTO: archív autora

Dalším přípravným turnajem před ligovou sezonou byl JUNIOR SOKOL CUP 2019 v Pardubicích. Na tomto dvoudenním turnaji jsme v minulém roce obsadili v kategorii elévů druhé místo a v kategorii mladších žáků třetí místo. Na turnaj jsme letos odcestovali opět s elévy, mladšími a staršími žáky, kteří se utkávali převážně s týmy z východu Čech. 

Elévové – první místo (celkový počet týmů: 25)

Elévci prošli skupinou, jak nůž máslem, což pokračovalo i ve vyřazovacích bojích. Postupně porazili Třebíč, České Budějovice, Pardubice, Ředice, Ředice B, Břeclav, Orlicko – Třebovsko a ve finále Říčany, čímž si bez ztráty kytičky došli pro obrovský úspěch. Vyhráli Junior Sokol Cup 2019.

Přerov foto
Hráči FBC Přerov; FOTO: archív autora

Mladší žáci – třetí místo (celkový počet týmů: 25)

Mladší žáci narazili na těžkou skupinu, i tak z ní postoupili z prvního místa. Po jedné prohře a třech výhrách postoupili do play-offu A. Po úvodní prohře s Vysokým Mýtem, kluci postupně porazili Hradec – Králové, Náchod, Českou Lípu, Semily a Chrudim. V semifinále však podlehli Náchodu a šli do boje o třetí místo. Zde těsným výsledkem 3:2 porazili Židenice, čímž obhájili bronz z minulé sezony. 

Starší žáci – páté místo (celkový počet týmů: 30)

Největší posun oproti minulé sezoně udělali starší žáci. Jejich kategorie se oproti ostatním mladším kategoriím značně lišila, jelikož některé jejich zápasy s urostlými soupeři připomínali v některých chvílích spíše hokej, než florbal. I tak ve výsledku ochutnali za celý turnaj pouze jednou hořkost porážky, která přišla ve čtvrfinále s Náchodem. Do té doby porazili Ředice, Skuteč, remizovali s Předměřicemi a Třebíčí. V osmifinále si poradili s Českými Budějovicemi. V boji o páté místo přesvědčivě Českou Lípu. Na to, že minulou sezonu skončili okolo patnáctého místa, je letošní umístění z třiceti týmů obrovským úspěchem. 

Všem hráčům děkujeme za vzornou prezentaci klubu a přítomným rodičům za podporu.

Medailisté z Přerova
Přerovští medailisté; FOTO: archív autora

Autor: Pavel Ceh

About the Author: ivosin