Pohár města Přerova

fotka vítězného týmu
Vítěz turnaje o Pohár starosty Přerova – domácí tým FBC; FOTO: Jan Gebauer

Domácí elévové ovládli třetí ročník

V neděli 28.dubna se konal třetí ročník turnaje elévů – O pohár města Přerova 2019. Turnaj zaznamenal pro letošek pár změn. Hrálo se hned na dvou halách a to na Městské sportovní hale a na hale Kouřilkova. Druhou změnou byl herní systém, kde jsme po dvou ročnících přešli na velké hřiště a systém 5+1.

Pohár starosty města Přerova
Pohár starosty města Přerova; FOTO: Jan Gebauer

Do Přerova dorazilo hned 12 týmů z Olomouckého, Zlínského či Jihomoravského kraje, které se rozlosovaly do dvou skupin. Do vyřazovacích bojů postupovaly z každé skupiny čtyři týmy. Až do posledního zápasu se bojovalo o postup mezi nejlepších osm týmů. Zde se dostal náš domácí tým, který prošel svoji skupinou suverénně bez ztráty bodu. Mezi osmičku nejlepších se dostal i druhý přerovský a to převážně dívčí výběr Lamic, který skončil třetí ve skupině. Zbývajícími šesti týmy byly Prostějov, Otrokovice, Olomouc OC team, Vsetín, Moravany a Mohelnice. Tým z Újezdce, Hranic, Zlína a Olomouc white bojovaly už pouze o umístění.

Do semifinále turnaje se probojovala Olomouc, Otrokovice, Moravany a domácí Přerov. Olomouc prošla nakonec do finále, když v semifinálovém boji nedala Otrokovicím šanci. Do finále se dostal i domácí výběr, který přešel přes Moravany. V boji o třetí místo uspěl tým z Jihomoravského kraje – Moravany. Finálové derby mezi Přerovem a Olomoucí se jednalo o velkou vyrovnanou bitvu, kterou ovládl domácí tým v poměru 3:2 a jako první tým v historii turnaje si sáhl na putovní pohár. Krásnou dělenou sedmou příčku obsadil tým Lamic, kde pro většinu hráček se jednalo o vůbec první zkušenost se systémem 5+1.

Všem týmům děkujeme za návštěvu a budeme se těšit v příštím roce. Speciální poděkování patří hlavním pořadatelům Pavlu Cehovi, Pavlu Vránovi a Jitce Stokláskové, kteří společnými silami tento turnaj zorganizovali. Poděkování patří také ostatním pořadatelům a rozhodčím, bez kterých by se tento turnaj neobešel.

Konečné umístění:

 1. FBC Přerov
 2. Olomouc OC team
 3. Troopers Moravany
 4. Panthers Otrokovice
 5. – 6. Mohelnice, Vsetín
 6. -5. Mohelnice, Vsetín
 7. – 8. Prostějov, Lamice
 8. – 7. Prostějov, Lamice
 9. Zlín Lions
 10. Sokol Újezdec
 11. FBC Hranice
 12. Olomouc white
momentky
Pár momentek ze zápasů; FOTO: Jan Gebauer

Daniel Šmehlík

About the Author: ivosin