Podbeskydská florbalová liga

úvodní foto vyhlášených hráčů
Vyhodnocení soutěží jednotlivců PFL; FOTO: rodiče Tulákovi

Rovný TUCET ročníků soutěže

PFL je soutěž, která si klade za cíl dát šanci zahrát si florbal nejširším vrstvám veřejnosti, zajímající se o tento moderní, populární a krásný sport. Soutěž je otevřená všem. Organizovaným týmům i hráčům hrajícím soutěže pod hlavičkou ČFbU, ostatním sportovním sdružením či spolkům, jako jsou třeba Sokolské jednoty, nebo třeba školním kroužkům či kroužkům při nejrůznějších domech dětí a mládeže.

Právě skončeného 12. ročníku se zúčastnilo v pěti kategoriích celkem 36 týmů. Přes 600 hráčů nastoupilo k zápasům ve dvou tělocvičnách základní školy TGM ve Frýdlantu n. O. Všech pět kategorií mělo jiné vítěze. V kategorii těch nejmladších a začínajících hráčů z přípravky si vítězství vybojovali šikulové z oddílu 1. SFK Havířov. Kategorií mladších žáků prošli bez zaváhání další zkušení hráči z 1. FBC Karviná. Sloučenou kategorii starších žáků a dorostenců ovládli podruhé za sebou borci z týmu Luna Příbor. V nejpočetnější a nejtěžší kategorii mužů si suverénně počínali muži z FBC TJ Sokol Frenštát p. R. a nejhezčí a na zážitky nejbohatší kategorii žen a dívek ovládly domácí Sokolky z Frýdlantu n. O. (info z 11. ročníku ZDE)

tým dorostenců Luny Příbor
Obhájci titulu v kategorii Starší žáci/ dorostenci Luna Příbor; FOTO: archív P. Flögela

Hlavním cílem a posláním soutěže je samozřejmě přivést ke sportu pokud možno co nejvíce dětí. Proto hlavními hlavní pozornost je upřena na kategorie přípravka a mladší žáci. Oddílů, školních kroužků či kroužků při různých DDM, zabývajících se florbalem je spousta, ne všichni ale potom mají štěstí, že mají vedoucí či trenéry, ochotné věnovat svůj volný čas dětem i o víkendech. A samozřejmě drtivá většina zájemců se florbalu věnuje pod hlavičkou florbalového svazu a na další aktivity už nezbývá čas. Přesto se v soutěži mladších žáků letos představilo osm týmů a v soutěžích přípravky týmy čtyři.

Přípravka

Složení soutěže přesně v intencích soutěže. Jeden tým se zkušeností s ligovými soutěžemi, dávající herní příležitost širokému kádru, dva velmi aktivní Sokolské týmy a jeden kroužek z Domu dětí a mládeže. Myslíme si, že všichni bez rozdílu si to florbalohraní maximálně užili, děti to bavilo, výkony byly parádní a tribuny plné rodičů! A vůbec nikoho nestresovalo ani vedení tabulky, počítání vstřelených branek a zveřejnění výsledků zápasů. Medaile, poháry a diplomy nakonec dostali všichni hráči a všechny týmy…

tým 1.SFK Havířov
Nejúspěšnější tým florbalové přípravky 1. SFK Havířov; FOTO: rodiče Tulákovi

Mladší žáci

V této kategorii se sešel velmi pěkný počet osmi týmů. Po základní části, kdy se všechny týmy utkaly vzájemně mezi sebou, byla soutěž rozdělena na dvě skupiny. Silnější týmy si to znovu rozdaly 2x mezi sebou a to stejné čekalo na dva týmy z dolní poloviny tabulky. Všichni si tak přišli na své a opět jsme byli svědky vyrovnaných a dramatických zápasů, při kterém nejen dětem v dresech svítily očička nadšením… Opět po celou dobu byla vedena tabulka, opět jsme sledovali výkony jednotlivců a opět to vše proběhlo k celkové spokojenosti všech zúčastněných.

tým hráčů 1. FBC Karviná
Vítěž kategorie mladších žáků 1. FBC Karviná; FOTO: 1. FBC Karviná

Můžeme tedy s uspokojením konstatovat, že i dvanáctý ročník Podbeskydské florbalové ligy dokonale splnil očekávání a že pro nás, pořadatele, je spokojenost těch nejmenších tou největší odměnou!!!

Za pořadatele Z.Polách

týmy zúčastněné na PFL

About the Author: ivosin