Osobnost měsíce listopadu – Jorgos Jatagantzidis

Zařizování mě baví

Jorgos Jatagantzidis Turnajové týmy jsou prostě florbalový fenomén a dnes Vás seznámíme s týmem, jehož vznik je datován v roce 2014 – IBK Morawia. Jeho teamleaderem (hlavní postavou, jak je nazývám) je Jorgos Jatagantzidis, který teď hájí barvy týmu 1.MVIL Ostrava. Jeho jméno je však dlouhodobě spjato s týmem FBC Ossiko Třinec. Jsem rád, že přijal mou žádost na zodpovězení několika dotazů.

Je florbal tvým hlavním sportem? Popř jaký je další? Jak jsi se k florbalu dostal a v kolika letech?

Zdravím všechny čtenáře a příznivce florbalu! Začal bych od těch začátků, kdy jsem začínal jako asi většina hráčů na základní škole (v Nýdku). Před florbalem jsem hrával fotbal, ale florbal mě už tehdy hrozně okouzlil. A tak jsem začal chodit do pravidelného kroužku a po té mě kamarádka přesvědčila, abych šel zkusit trénink v Třinci (tehdy ještě SK FBC). Samozřejmě jsem uviděl o hodně lepší kluky, vyšší úroveň. Tehdy jsem se rozhodl to brát vazně a začít hrát florbal pod hlavičkou Čfbu. K florbalu, když to počítám od Třince, jsem se dostal v 11 letech. Za tu dobu jsem vystřídal 3 kluby a MVIL je nyní můj čtvrtý klub.

Jaký byl důvod či motiv přestupu z Třince do MVILu?

Hlavním důvodem bylo to, že tento rok jsem ve čtvrtém ročníku. Čeká mě maturitní zkouška a tím pádem si nemohu dovolit z časových důvodů jezdit tak často do Třince. Florbalový Třinec mě samozřejmě hodně naučil a posunul tam, kde zrovna jsem a bez nich by to určitě nešlo. Mám ale takovou povahu, že se vždy snažím posouvat dále a chci si splnit sen, což je mužská superliga.

Jsi autorem myšlenky založit tým IBK Morawia nebo tento nápad padl při nějaké akci?

Tým byl založen právě na florbalovém turnaji (Ossiko Cup I. Ročník pozn. Redakce), ale potom ze všeho sešlo. Nyní to rozbíháme znova.

Co tě (Vás) vedlo k založení týmu?

Jedním z hlavních důvodů byl ten, že jsme se chtěli scházet na různých turnajích, jelikož se kluky nevídáme často. Udělali jsme si takový menší výběr a budeme chtít určitě vyhrávat! 🙂

Co od Týmu IBK Morawia očekáváš, co by měl přinést? Jaké máš(te) plány s týmem do budoucna?

Určitě plánujeme, ale ne moc dopředu. Všechno se musí popořadě a pomaličku. Teď je Morawia ve fázi, kdy se tým skládá z lidí, kteří chtějí opravdu hrát. Jsme také ve fázi, kdy řešíme dresy a první přátelská utkání. Plánujeme turnaje např. Hummel Open Game v Brně, nebo Ostrava Cup či Hornet’s Cup atd. A další plány s týmem do budoucna? Určitě toho vyhrát co nejvíce! 🙂 A pokud všechno půjde jak má, tak máme v plánu Morawii trošku rozšířit. Ale to si teď necháváme pro sebe 🙂


Jorgos v akci (foto Martina EGI)

Jakým způsobem jsi vybíral hráče, na základě jaké šablony, požadavků, informací? A nebude do budoucna problém rozmezí věku hráčů (od ročníku 97 do 00)?

Hráče jsme vybírali také podle týmu, kde hrají. Objevují se u nás hráči z Vítkovic, z ostravského FBC, Frenštátu, Paskova nebo Uherského Brodu. Hráči byli vybírání mladí, protože počítáme s nimi do dalších let a mohou být velkým přínosem pro náš klub! :). Určite chceme kvalitu!.. Co se týče starších hráčů, tak budeme jezdit na juniorské turnaje. Mladší si tak zvyknou na větší zátěž, ale jinak do budoucna mužské kategorie! 🙂

Všiml jsem si velkého počtu zastoupení hráčů z Uherského Brodu, máte tam nějaké uzší vazby?

Znám se s jedním hráčem z Brodu a tím je Zdeněk Křivák (Penny). Právě spolu jsme se poznali na turnaji Ostrava Cup, kde jel s námi za FBC OSSIKO Třinec! 🙂 Penny pak zbytek hráčů doporučil!

Baví tě role Team Leadera? A co si myslíš, že ti role organizátora dá do dalšího života?

Jako team leader se určitě necítím. I když na mě a Pennym to záviset trochu bude. Určitě mě to takové to zařizování baví,  jelikož se chceme s Pennym o naše hráče dobře postarat a vybudovat dobrý známý tým!  Nad otázkou, co mi to přinese jsem prozatím vůbec neuvažoval a nic mě momentálně nenapadá.

Kde jste se již představili a jaké byly výsledky?

Jak je výše zmíněno jsme v počáteční fázi, ale už jsou v řešení nejbližší přátelská utkání! 🙂

 

Přeji týmu i tobě hodně zdaru a florbalových úspěchů, jak na poli herním, tak organizátorském. Dle tvého motta: Je to můj život! Florbal je můj život!

Děkuji za rozhovor.

Také děkuji za váš čas 🙂

 
IBK Morawia

About the Author: ivosin