Osobnost měsíce května – Denis Jasiok

Všimli si ho na poslední chvíli

Denis Jasiok - gólman, kterého si všimli na poslední chvíli. /foto: Kamil Besta

Denis Jasiok – gólman, kterého si všimli na poslední chvíli. /foto: Kamil Besta

V letošním roce končí věk dorostenců a začíná juniorskou éru. V tomto hráčském roce se ještě naposledy pořádají krajské výběry. Pokud mě paměť neklame, tak Denis nebyl nikdy účastníkem výběrů a až letos se mu podařilo dostat na listinu vyvolených a nominovat se na závěrečný turnaj MČR. Denis je gólman, který děsí soupeřovy obránce svými prudkými výhozy na útočníky a získal tak nejednu asistenci.

Kde jsi se naučil tak dobře házet? Jsou to rodinné dispozice nebo jsi to někde okoukal?

Ahoj, tak dobře vyhazovat jsem se naučil v házené, která byla můj první sport. I když jsem v házené nebyl nějak výborný, tak jsem se naučil takto dobře házet a jsem za to rád.

paskovJsi neoddělitelnou součástí týmu Ještěrů z Paskova. Kdy a jak jsi s florbalem začínal? 

Je mi 16 a s florbalem jsem začal v 11 letech. Můj první sport byla házená, která mě bavila, protože jsem chytal. Potom jsem jel s kámošem na jeho fotbalový trénink a protože neměli gólmana, tak jsem šel chytat a už jsem zůstal. Chytal jsem ve fotbale 2 roky a s házenou skončil. Pak mě fotbal přestal nějak bavit. Taťka mi řekl, že je v Paskově florbalový klub a tak jsem šel na trénink a posadili mě do brány. Od té doby chytám a florbal mě strašně baví a dávám do toho sportu vše. 🙂

Podlaha ve Vaší hale je značně specifická (plastové dlaždice), jak se ti na ní trénuje? Jaký máte kolektiv?

V týmu byl výborný kolektiv, jsem strašně rád, že jsem měl takové spoluhráče, jasně, někdy jsme se pohádali, možná padlo pár nadávek mezi sebou, ale vždy jsme si to mezi sebou vyříkali, ale tak to bývá asi všude. O naší hale se nemá cenu ani bavit, je to strašný povrch, trénuje se na něm špatně a už jsem to slyšel i od kluků z jiných klubů.

Jak jsi reagoval, když jsi se dozvěděl o nominaci do výběrů?

Myslel jsem si na začátku roku, že nemám šanci se dostat na výběry, tak jsem s tím ani nepočítal. Potom přišli spoluhráči na trénink s tím, že jsou na výběrech a že já jsem se nedostal. Nějak jsem to neřešil, ale pak mi trenér řekl, že jsem byl nakonec donominován na výběry (byl jsem strašně rád), nemohl jsem uvěřit.

denis-mrazekVe velmi důležitém utkání o první místo základní skupiny ve výběru dorostenců jsi se stal hráčem utkání, když za tvé záda propadl pouze jediný míček. Jaký to je pocit, být takto oceněn z rukou Radomíra Mrázka?

Věděl jsem, že je to zápas o první místo, ale bral jsem to jako normální ligový zápas. Chytalo se mi velmi dobře, protože jsem měl před sebou výborné hráče, kterým jsem věřil. Podle mě rozhodly hlavně moje dva výhozy, kterým jsem při prvním výhozu zařídil dvouminutové vyloučení a druhým výhozem jsem zajistil nájezd nebo další dvouminutové vyloučení, ale nejsem si jistý. Pocit je to fajn, když vás vyhlásí nejlepším hráčem utkání a spoluhráči vám tleskají a chválí vás. Nakonec jste s Radomirem Mrázkem a ten vám řekne, že to byl váš zápas, tak to potěší.

Existuje nějaký další florbalový moment, na který rád vzpomínáš? 

Florbalových momentů je několik, ale mám jeden, na který nikdy nezapomenu. Bylo to v baráži o postup do nejvyšší ligy dorostenců. Hrálo se to na 2 zápasy. Jeden venku, jeden doma. Ten venku skončil fotbalový výsledkem 0:0 a tak Prostějov, proti kterému jsme hráli, přijel k nám do Paskova. Tu přišla má chvíle. Trenér mi řekl, že budu chytat. Byl jsem před zápasem strašně vynervovaný, ale jak se písklo, spadla ze mě tréma. V hale bylo tak 150 lidí, kteří fandili, takže byla skvělá atmosféra. Zápas nakonec skončil 2:0 pro nás a my postoupili do první ligy. Celá hala skandovala hoši děkujem, hoši děkujem. To je ten skvělý moment, na který nikdy nezapomenu.

V současnosti jsou velmi populární týmy, které si skládají sami hráči. Účinkoval jsi v nějakém? Kde by tě fanoušci mohli potkat?

Ve vytvořeném týmu jsem byl tak maximálně na Míchačkách. Jinak, kdyby někdo měl vytvořený tým a měl zájem mě mít v týmu nebo neměl gólmana, tak ať napíše. 😀

Jaké jsou tvé florbalové cíle? Respektive, čeho by jsi chtěl dosáhnout či vyzkoušet? 

Florbalových cílů mám hodně a uvidíme zda je dokážu splnit. Mým cílem je třeba se dostat do reprezentace nebo si zachytat juniorskou extraligu, zachytat si národní ligu. Moje 2 hlavní cíle jsou zachytat si českou extraligu nebo si zachytat někde v zahraničí, kde je nějaká hodně kvalitní soutěž. Ale teď se zaměřuji na školu, abych udělal maturitu.

Jaké jsou tvé plány na léto? Objeví se v nich taky florbal? 

Me plány na léto jsou si vydělat peníze.  Ve volném čase, kterého moc nebude, bude jen florbal, protože budu mít letní přípravu, určitě budou nějaké tůrnaje například Prague Games, G2 cup, atd. Doufám, že si najdu chvilku zajít s kámoši na jednu vychlazenou kofolu. 😀

Děkuji za rozhovor

Ivo Šindler

Foto z akce Míchačky. Vlevo Ondřej Kolajta, vpravo Denis Jasiok

Foto z akce Míchačky. Vlevo Ondřej Kolajta, vpravo Denis Jasiok

About the Author: ivosin