Osobnost měsíce září – Jonáš KŮRA

Peaches manager

IMG_6326-webJonáš je nadaný obránce, který zvládá hru jak v obraně, tak v útoku, kde dává góly. Je znám svou bojovností a není vůbec lehké přes něj projít. Jonáš má na svém kontě výhru na Gothia cupu, druhé místo na Prague Games a pravidelně je zařazován do výběrů Jihomoravského kraje (odkud se známe). Jméno Jonáše Kůry je pevně spjato s týmem FBŠ Hattrick Brno, ale nově se spojuje s projektem IBK Peaches, což je sběr nejlepších hráčů z ročníku 2000 z celé ČR. Zde uplatňuje svůj talent nejen herní, ale především ten organizační. On je ten, kdo oslovuje sponzory, vymýšlí a připravuje akce a teambuildingy pro IBK Peaches, on je jejím mluvčím, a proto jsem se na něj obrátil s několika dotazy.

Jsi autorem myšlenky založit IBK Peaches?
Založit tým Peaches IBK napadlo mě a mého týmového spoluhrace Dalibora Švédu, se kterým jsme si jeden den řekli že to zkusime.

Co tě k tomu vedlo?
Štvalo nás, že máme kamarády po celé republice co hrají florbal a vidíme se jednou za rok, tak jsme si řekli že založíme tento tým.

logo-peaches-webCo od projektu IBK Peaches očekáváš, co by měl přinést?
Od tohoto ‚projektu‘ očekáváme asi všichni to ze se budeme vidat častěji s klukama a pořádně si užijeme společně strávené turnaje a po florbalove stránce si myslím ze každému z nás to něco přidá.

Jakým způsobem jsi vybíral hráče, na základě jaké šablony, požadavků, informací atd.
Hráče jsem vybíral ja,Josef Juha a Dalibor Švéda vždy jsme se spolecne shodli na jménech hráčů které jsme vybrali. Hráče jsme vybírali jak jsem dříve zmiňoval tak také seznamování ale měli jsme nějaký plán udělat výběr hráčů ročníku 2000. A já si myslím ze se nám to povedlo. Kvalitní hráče po individuální stránce 100% máme a věříme že máme co nabídnout, ale je potřeba podotknout, že většina hraje spolu úplně poprvé takže si to chce také trošku sednout.

Baví tě role Team Leadera?
Ano,tato role me baví,rád řesim tyhle věci,sponzory apod. Ještě me na tom přidává radost kluku z týmu, kteří jsou rádi ze to zatím takhle vychází.

Kde se o mladém týmu a projektu IBK Peaches dočíst více?
Facebookový profil sportovního týmu
Na stánkách hattrick.florbal.cz
IBK Peaches na florbalmagu.cz

jonas-kura

About the Author: ivosin