Osobnost měsíce dubna – Markéta Vrlíková

Hra s kluky mi dala víc

uvod-marketa

Foto: Václav Namyslo; Zleva: Markéta Vrlíková, Nela Škopková, Eva Pišteková

FBC ČPP Bonusia Ostrava, to je tým, který momentálně v juniorské kategorii dívek ‚‚válcuje‘‘ jeden tým za druhým. Důkazem jsou výsledky v průběhu celé sezony a také 1. místo na MČR. Jednou z hlavních aktérek tohoto týmu je Markéta Vrlíková, osobnost měsíce Dubna. Markéta je talentovaná hráčka, každoroční účastnice krajských výběrů a budoucí naděje ženského florbalu. Rád bych ti tedy poděkoval za poskytnutí rozhovoru a nyní k otázkám.

ve-slaviiZačínala jsi mezi kluky, přesněji ve Slávii Havířov. Jaké byly tvé začátky?
Děkuji za pozvání. Neměla jsem k florbalu dobrý vztah, protože jsem ho nedělala dobrovolně, ale postupem času, kdy mě už i kluci přijali do svého kolektivu, jsem tomuto sportu propadla.

S kluky jsi hrála celých sedm sezón, byly to cenné zkušenosti do ženských (dívčích) kategorií?
Hra s kluky mi dala víc, než jsem si dokázala představit, až přestupem do dívčího týmu jsem si to ale všechno uvědomila. V současné chvíli si leda tak můžu vyčítat, že jsem s kluky nezůstala déle.

Momentálně jsi jednou z „tahounek“ jak dorostenek, tak juniorek, vnímáš se tak?
Náš tým je jedna velká individualita, ve kterém nehledíme na herní rozdíly jednotlivců. A proto o sobě nemůžu říct, že jsem tahoun týmu.

Máš nějaký zápas, na který nejčastěji vzpomínáš, nebo ho považuješ za svůj doposud nejpovedenější?
Často vzpomínám na svůj první vyhraný titul na MČR dorostenek v roce 2014. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek. Byla jsem plná emocí a šťastná, že jsme první. Na tyto chvíle asi nikdy nezapomenu.

na-cppJsem rád, že narážíš na MČR, protože letos jste opět získaly titul mistryň České republiky, když jste ve finále porazily, vám již z ligy známé, Vítkovice poměrem 5:1, jaké byly tvé osobní pocity a jak probíhaly oslavy?
Při každém zápase se soustředím na náš cíl, což je výhra, a nehledím na to, kdo je soupeřem. A proto, když přišlo na ostravské finále, jsem věděla, že to bude těžký boj. Ale díky skvělé přípravě a jednotě týmu jsem věřila, že odejdeme jako vítězové. S oslavami jsme to moc nepřeháněly, dobrá hudba a pizza nám stačily ke spokojenosti.

Jaké jsou tvé florbalové cíle?
Určitě bych si příští sezónu chtěla zahrát extraligu a do budoucna získat místo v reprezentaci a třeba se podívat i do zahraničí.

Jsi studentkou gymnázia, jak zvládáš skloubit školu a vrcholový sport?
Snažím školu nezanedbávat, ale někdy je to náročné vzhledem k tomu, že jsou tréninky až 5x týdně a o víkendech zápasy. Naštěstí trenéři mají pochopení, že vzdělaní je důležité, protože ne všichni se v budoucnu mohou živit sportem.

Markéto, já Ti děkuji za rozhovor a přeji ti mnoho štestí do dalších sezon a taky do tvého osobního života .
Taky děkuji

Adam Zmrzlík

leporelo

Foto: Václav Namyslo

About the Author: ivosin