Osobnost měsíce června – Terezie Gálová

foto Terezie Gálové
Vítkovická (dnes už juniorka) Terezie Gálová; FOTO: Kamil Besta

V květnu se odehrálo mistrovství světa juniorů v kanadském Halifaxu. Dívky mají svůj vrchol až příští rok, jehož se zúčastní ročníky 2001-2002. A právě ročník 2002 měl v polovině června v Ostravě celorepublikový „Turnaj výběrů dorostenek ČR“. Objevily se mezi nimi talentované hráčky, které zasáhnou do bojů o příští juniorské mistryně světa? Toto rozhodnutí ponecháme na reprezentačních trenérech. My jsme oslovili čtyři osobnosti, které nás zaujaly, vždy po jedné hráčce z každého Moravského kraje.

Žlutý dres Moravskoslezského kraje na republikových výběrech dorostenek oblékla také Terezie Gálová hráčka 1.SC Tempish Vítkovice. Na hřišti je nepřehlédnutelnou hráčkou pro svou bojovnost a radost ze hry, mimo hřiště je to osobnost, která působí veskrze pozitivně a energicky.

Aby mě florbal dělal i v budoucnu šťastnou

Ahoj Terezie, začneme rozehřívací klasikou. Proč sis vybrala právě florbal, jak dlouho a za jaké kluby jsi doposud nastoupila? Věnuješ se i nějakým dalším sportům? Stíháš i něco jiného kromě florbalu?

Dobrý den. K florbalu mě přivedl strejda a teta, kteří se sami florbalu dlouho věnovali. S Florbalem jsem začala ve Vítkovicích, kde v září odstartuji svou 8 sezónu. Moc volného času nemám, ale když už se nějaký najde, ráda trávím čas s kamarády.

zápasy na Dubině
Na Dubině je doma; FOTO: Martina Egi

Jakou školu studuješ? Jak hodnotíš poměr mezi studijními výsledky a vrcholovým sportem? Kam se ručička pomyslných vah více přiklání?

Po prázdninách nastoupím do třetího ročníku střední školy v oboru masér sportovní a rekondiční. Se školou to nemám složité, jelikož jako sportovci máme spoustu výhod a učitele nám často vychází vstříc.
Řídím se tím, že škola má být vždy na prvním místa. Ale co si budeme ….. učit se na pondělní test v týmové dodávce po víkendovém výjezdu není úplně nejjednodušší :).

Co pro tebe znamenala nominace na turnaj výběrů? Je to další krůček na cestě k vysněné kariéře? Jaký máš florbalový cíl?

Jsem moc ráda, že jsem mohla reprezentovat náš kraj a bojovat s týmem o nejvyšší příčky. Můj největší florbalový cíl je, aby mě florbal dělal i v budoucnu šťastnou a nepřestal mě bavit.

K tomu, aby tým uspěl musí mít kvalitní kádr schopný dobré obrany i útoku. Jaký jste měly tým?

S holkami už se známe delší dobu a i když každá hájíme v klubu jiné barvy dresu, na víkend jsme se stali jedním týmem, který celou dobu šlapal a podporoval se.

Snímek z kempu talentované mládeže v Jičíně; FOTO: Flickr Českého florbalu

A kdo nedá góly, nevyhrává. Padaly mezi vámi sázky nebo tipovačky, kdo bude mít nejvíce vstřelených branek či kanadských bodů? Měly jste hráčku, na kterou jste bodově spoléhaly?

Florbal je týmový sport. V týmu jsme neměli žádnou konkrétní hračku, na kterou jsme se gólově spoléhali. Každá jsme přispěla na hřišti tím, co umíme a střelkyně branek se střídaly.

Jak by jsi zhodnotila konečný výsledek Vašeho týmu na turnaji? Zklamání anebo překvapení, očekávaly jste více?

Chtěly jsme se letos podívat do finále a bojovat o zlaté medaile. Tým byl pozitivně naladěný a vyhraná základní skupina nám udělala radost.
Opět nám to nevyšlo a my můžeme jen využít zkušenosti do dalších zápasů. Bronz ale není žádná ostuda a já jsem pyšná na celý tým.

Mezi jednotlivými zápasy byly časové prodlevy, jak jste je trávily? Měly jste nějaký program?

Mezi zápasy jsme neměli žádný společný program, protože většina jsme to zalomili na tribuně dřív, než jsme se stačili domluvit 🙂 .

výběry dorostenek
Výběry dorostenek Moravskoslezského kraje; FOTO: Ivo Šindler

Turnaje výběru dívek nebývají zrovna moc sledované, přesto se zeptám měl Váš tým anebo ty samotná podporu na tribuně, u přenosu videa, na dálku po telefonu?

Jelikož tyhle výběry byly naše domácí, spoustu z nás mělo na tribuně podporu rodinu nebo kamarády. Sama jsem měla na tribuně dědečka s bráchou, kteří se snaží dorazit a podpořit mě na každý zápas. Velkou radost mi udělaly i kamarádky, které se před výběry zranily, ale i tak přišly podpořit aspoň na tribunu.

Začínají prázdniny, nadchází neoblíbená letní příprava, jak se hledá motivace do další florbalové práce?

Letní příprava není mou oblíbenou části sezóny. Motivace však není málo.
Moje největší motivace je být zase o něco lepší než včera.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně sil a elánu do letní přípravy.

Já děkuji, na shledanou.

fotky ze zápasů
Boje o ligové tituly; FOTO: Miroslav Filip

About the Author: ivosin