Osobnost měsíce června – Karolína Sigmundová

Karolína Sigmundová
Regionální výběry dorostenek – reprezentace MS a OL kraje; FOTO: archív redakce

V květnu se odehrálo mistrovství světa juniorů v kanadském Halifaxu. Dívky mají svůj vrchol až příští rok, jehož se zúčastní ročníky 2001-2002. A právě ročník 2002 měl v polovině června v Ostravě celorepublikový „Turnaj výběrů dorostenek ČR“. Objevily se mezi nimi talentované hráčky, které zasáhnou do bojů o příští juniorské mistryně světa? Toto rozhodnutí ponecháme na reprezentačních trenérech. My jsme oslovili čtyři osobnosti, které nás zaujaly, vždy po jedné hráčce z každého Moravského kraje.

Olomoucký kraj ve společném týmu OL a MS zastupovala na výběrech hráčka FBS Olomouc Karolína Sigmundová, kterou zdobí technika, rychlost, přehled na hřišti a díky tomu, že hrávala s chlapci, tak i důkladné přistupování k protihráčům.

Budu zvládat náročné zápasy

Ahoj Karolíno, začneme rozehřívací klasikou. Proč sis vybrala právě florbal, jak dlouho a za jaké kluby jsi doposud nastoupila? Věnuješ se i nějakým dalším sportům? Stíháš i něco jiného kromě florbalu?

K florbalu mě přivedla mamka, protože mě v době, kdy jsem začala hrát florbal, i trénovala. Doposud jsem hrála za FBS Olomouc a hostovala jsem 2 měsíce za klub FBC Ostrava. Myslím, že zároveň s florbalem mám dostatek volného času, ale ničemu jinému se nevěnuji.

Jakou školu studuješ? Jak hodnotíš poměr mezi studijními výsledky a vrcholovým sportem? Kam se ručička pomyslných vah více přiklání?

Studuji gymnázium Čajkovského v Olomouci. Školu se mi daří zvládat dobře, protože patřím do třídy se sportovním zaměřením a tolerují, že nemáme tolik času na učivo jako ostatní. Do školy i na tréninky dojíždím, jelikož nebydlím přímo v Olomouci.

v dresu FBS Olomouc
Karolína Sigmundová – FBS Olomouc; FOTO: archív hráčky

Co pro tebe znamenala nominace na turnaj výběrů? Je to další krůček na cestě k vysněné kariéře? Jaký máš florbalový cíl?

Nominace na výběry pro mě znamenala hodně, i přesto že jsem tam byla již v minulých letech, pořád během turnaje získávám nové zkušenosti. Ve florbale bych se chtěla stále co nejvíce zlepšovat, ale konkrétní cíl nemám.

K tomu, aby tým uspěl musí mít kvalitní kádr schopný dobré obrany i útoku. Jaký jste měly tým?

Podle mě si hráčky mezi sebou rozuměly. Většina se známe i z předešlých výběrů a také z ligy.

Jak by jsi zhodnotila konečný výsledek Vašeho týmu na turnaji? Zklamání anebo překvapení, očekávaly jste více?

Od začátku jsme všichni věřili, že bychom letos mohli turnaj vyhrát, protože jsme měly tým plný zkušených a velice kvalitních hráček. Skončily jsme ale třetí. Za mě je to dobrý výsledek, ale celkově to bylo spíše menší zklamání, protože věřím, že jsme měli na víc.

2 x foto Karolíny
Karolína na palubovkách v ostravské Sareze a na Dubině; FOTO: archív redakce a hráčky

Jaké byly slabiny a naopak silné stránky vašeho týmu? Který zápas na turnaji byl klíčový respektive zlomový, po kterém jste věděly, že teď máme splněno anebo je to v háji?

Měli jsme v týmu hráčky, které se byly schopny prosadit individuálně ale zároveň i kombinovat mezi sebou. Sama myslím, že jsme neměly nějaké velké slabiny, ale na začátku nám dělalo problémy si zvyknout na nový systém, takže jsme se tolik nedostávaly do šancí, jak bychom mohly, ale po každém zápase jsme se zlepšovaly.

Mezi jednotlivými zápasy byly časové prodlevy, jak jste je trávily? Měly jste nějaký program?

Jelikož to byl pro nás domácí turnaj, tak jsme ubytování neměly. Některé hráčky, co musely dojíždět, přespávaly u spoluhráček nebo u známých a některé dojížděly. Všechny zápasy se hrály na stejné hale, takže většinu volného času jsme se dívaly, jak hrají ostatní týmy.

Začínají prázdniny, nadchází neoblíbená letní příprava, jak se hledá motivace do další florbalové práce?

Pro mě je hlavní motivací to, že tu fyzičku budu potřebovat v zápasech, a čím ji budu mít lepší, tím lépe budu zvládat náročné zápasy a budu schopna podávat lepší výkony.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně sil a elánu do letní přípravy.

tým OL a MS kraje na fotce
Bronzový tým krajů MS a OL (Karolína – horní řada, třetí zleva); FOTO: archív redakce

About the Author: ivosin