Osobnost měsíce července – Michaela Zmrzlá

profilové foto Michaely Zmrzlé
Michaela Zmrzlá v týmu Olomouckého kraje; FOTO: Flickr Českého florbalu

PRO MORAVU DOBA STŘÍBRNÁ

Je to pár dnů (23. – 28. 06. 2019), co skončila IX. Olympiáda dětí a mládeže 2019 ve městě pod Ještědem v Liberci. Během pěti dnů se v Libereckém kraji utkalo celkem 3400 mladých sportovců o 1163 medailí. Florbalových klání se zúčastnilo 14 chlapeckých a 14 dívčích týmů rozdělených do dvou skupin po sedmi. Vždy čtyři nejlepší týmy z každé skupiny hrály play-off a týmy na 5. – 7. místě hrály zápasy play-out o konečné umístění. Pro zajímavost – celkem se odehrálo 126 utkání.

Finále dívčího turnaje svedlo dohromady na turnaji neporažený tým Středočeského kraje a Olomoucký kraj. V zápase se před zraky diváků ČT dostaly Středočešky do vedení 5:1. Trenéři Olomouckého kraje pět minut před koncem sáhli k oddechovému času, po kterém jejich svěřenkyně dokázaly už jen dvakrát skórovat. Stříbro rovnou na hřišti mohutně oslavoval Olomoucký kraj. (více na …)

Z obou stříbrných týmů jsme vybrali tři účastníky finále a položili jsme jim 10 otázek. Za tým Olomouckého kraje nastoupila výborná obránkyně z Uničovské líhně Michaela Zmrzlá.

Zahrát si proti nejlepším hráčkám

1) Ahoj Michaelo, co to pro tebe znamená být nominován/a a zahrát si na olympiádě?

Je to pro mě velká pocta. Byla to možnost si zahrát proti nejlepším hráčkám z celé České republiky a získat tak cenné zkušenosti, které mi mohou pomoci se ještě více zlepšovat v mé budoucí kariéře. Hodně si vážím toho, že si mě trenér vybral a mohla jsem se zúčastnit této akce.

tým Uničova
Mateřský tým FBC Uničov; FOTO: Jan Hublar

2) Došlo v týmu k nějakým změnám od posledních turnajů výběrů starších žáků/žaček (leden/červen)?

Ano, protože na turnaji výběrů byly v jednom týmu hráčky jak z Olomouckého kraje, tak i z Moravskoslezského kraje. Na olympiádě však každý kraj měl svůj samostatný tým. Všechny dívky, které reprezentovaly Olomoucký kraj na turnaji výběrů, se také zúčastnily olympiády a k nim se vybraly další kvalitní hráčky.

3) Jak se ti líbilo na ODM v Liberci? Byl/a jsi na zahajovacím ceremoniálu?

Na zahajovacím ceremoniálu jsem byla a musím uznat, že to byl nezapomenutelný zážitek. Atmosféra okolo byla úžasná a bylo vidět, že si to všichni sportovci nesmírně užívají, a to i po celou dobu olympiády.

4) Co jste v Liberci dělali ve volném čase?

Ve volném čase a mezi našimi zápasy jsme se snažily co nejvíce podporovat florbalisty z našeho kraje a také jsme v některých zápasech povzbuzovaly Moravskoslezský kraj. Navštívily jsme ZOO a plánovaly i cestu na bazén, ale na to už nám bohužel nevyšel čas.

MČR starších žákyň; FOTO: facebook Neoficiální MČR starších žákyň

5) Jak dlouho hraješ florbal a za koho?

S florbalem jsem začala zhruba před 8 lety, ale potkala jsem se s ním ještě dříve, neboť můj starší bratr Daniel již asi 2 roky hrál. Už od svých začátků hraji za klub FBC Uničov společně s kluky a to na postu obránce. Část letošní sezóny jsem již hrála na hostování za dívky FBS Olomouc a od příští sezóny 2019/2020 plánuji do tohoto klubu přestoupit.

6) Jak se ti herně dařilo na Olympiádě?

V některých zápasech jsem podala slušný výkon, ale jak to někdy bývá, ne vždy se „zadařilo“. Stále se mám ale v čem zlepšovat. Nejvíce si cením proměněného nájezdu ve čtvrtfinále s Moravskoslezským krajem, díky němuž jsme postoupily dál, a vítězné asistence u rozhodujícího gólu v semifinále proti Praze, který nás dostal do finále.

7) Který zápas (mimo finále) byl obtížný či jinak zajímavý?

Velmi obtížné zápasy byly s Moravskoslezským krajem ve čtvrtfinále a s hlavním městem Praha v semifinále. Oba týmy byly hodně kvalitní, a proto i tyto zápasy byly velmi vyhrocené a napínavé až do konce. Nasvědčuje tomu i to, že jsme v nich obou po první polovině prohrávaly a vše dotahovaly až v posledních minutách zápasu.

finále
Finále ODM proti Středočeskému kraji; FOTO: Flickr Českého florbalu

8) Vyšla Vám základní část, postoupili jste až do finále. Jaký to je pocit hrát o zlaté medaile?

Je to neuvěřitelný pocit. Náš prvotní cíl byl dostat se mezi prvních 8 týmů a nikdo z nás nevěřil, že bychom to mohly dotáhnout až do finále. Bylo to takové úžasné zakončení už tak velmi úspěšné olympiády. Podíl na tom měla naše týmovost, podpora trenéra a neuvěřitelného publika, kteří nám neustále fandili.

9) Zápas jste prohráli/y, v čem byl ten rozdíl, co byl rozhodující faktor – klíčový moment, že soupeř vyhrál?

Středočeský kraj byl velmi silný soupeř a nejspíše i ze všech nejlepší. Měl lepší techniku a byl hlavně rychlejší. Sice jsme daly první gól zápasu, ale poté jsme trochu zaspaly a nedokázaly proměnit další šance v branky. Na některých z nás již bylo vidět, že nám během zápasu dochází síly a některé jsme byly i trochu nervózní, neboť šlo o živý přenos ČT. Probraly jsme se opět až v posledních minutách zápasu, kdy už nám nezbýval čas obrátit skóre v náš prospěch.

10) Jsou před tebou prázdniny. Jaký máš program, bude tam místo i pro florbal?

Samozřejmě se budu snažit trénovat a připravovat se na další sezónu, ale také bych chtěla strávit co největší čas se svými přáteli. Pojedu na tábor a rodinnou dovolenou do zahraničí, kde bych si ráda trochu odpočinula po letošní náročné sezóně.

ČPP Aréna MČR starších žaček
Michaela nastoupila v turnaji výběrů starších žaček za tým OL+MS; FOTO: Jakub Kutěj

About the Author: ivosin