Osobnost měsíce července – Daniel Chatrný

profilové foto Daniela Chatrného
Daniel Chatrný obránce MS kraje na ODM; FOTO: Flickr Českého florbalu

PRO MORAVU DOBA STŘÍBRNÁ

Je to pár dnů (23. – 28. 06. 2019), co skončila IX. Olympiáda dětí a mládeže 2019 ve městě pod Ještědem v Liberci. Během pěti dnů se v Libereckém kraji utkalo celkem 3400 mladých sportovců o 1163 medailí. Florbalových klání se zúčastnilo 14 chlapeckých a 14 dívčích týmů rozdělených do dvou skupin po sedmi. Vždy čtyři nejlepší týmy z každé skupiny hrály play-off a týmy na 5. – 7. místě hrály zápasy play-out o konečné umístění. Pro zajímavost – celkem se odehrálo 126 utkání.

V chlapeckém finále se proti sobě postavila dvě neporažená mužstva. Svou dominanci v turnaji nakonec potvrdila Praha, která svého soupeře z Moravskoslezského kraje přetlačila v poměru 7:2 díky téměř bezchybné defenzivní hře. (více na …)

Z obou stříbrných týmů jsme vybrali tři účastníky finále a položili jsme těmto florbalovým osobnostem 10 otázek. Daniel Chatrný nastoupil za tým hochů z Moravskoslezkého kraje. Obránce FBC Ostrava je pověstný svou tvrdou střelou z půlky a výborným čtením hry.

Zase o krok blíž

Daniel Chatrný v dresu FBC Ostrava
Daniel nastupuje za tým FBC Ostrava; FOTO: archív hráče

1) Ahoj Dane, co to pro tebe znamená být nominován/a a zahrát si na olympiádě?

Znamená to pro mě hodně, když můžu reprezentovat kraj s takovým super týmem a super trenéry. Taky vím, že jsem zase o krok blíž ke svému snu.

2) Došlo v týmu k nějakým změnám od posledních turnajů výběrů starších žáků/žaček (leden/červen)?

Myslím si, že k žádným změnám nedošlo aspoň z mého pohledu, jen vím, že je ještě co zlepšovat.

3) Jak se ti líbilo na ODM v Liberci? Byl/a jsi na zahajovacím ceremoniálu?

V Liberci se mi líbilo hodně a rád bych se tam vrátil. Na zahajovacím ceremoniálu jsem byl. Byla tam strašně dobrá atmosféra a taky jsem poznal nové lidi. Také jsem zjistil, že existují sporty, o kterých jsem ani nevěděl.

4) Co jste v Liberci dělali ve volném čase?

Ve volném čase jsme chodili povzbuzovat naše holky z Moravskoslezského kraje a taky se chodili dívat na některé jiné sporty – fotbal a volejbal.

5) Jak dlouho hraješ florbal a za koho?

Florbal hraji už 10 let, co si vzpomínám hraji od malička a pořád za ten „samý“ tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.

6) Jak se ti herně dařilo na Olympiádě?

Na olympiádě, si myslím, že se mi dařilo, ale ne každý zápas. Dařilo se mi především díky tomu, že jsem měl super lajnu, ve které jsme si rozuměli. Známe se od mala a povzbuzovali jsme se navzájem.

7) Který zápas (mimo finále) byl obtížný či jinak zajímavý?

Pro mě byl určitě zajímavý zápas s Ústeckým krajem, se kterým jsme prohrávali po první třetině 1:2. Byli tvrdí, rychlí, někdy byli i chytří, ale my jsme to zvládli, protože jsme byli „chytřejší“ a herně lepší.

8) Vyšla Vám základní část, postoupili jste až do finále. Jaký to je pocit hrát o zlaté medaile?

Základní část nám vyšla hodně dobře. Zahrát si o zlatou medaili, to se ne každému podaří. Jinak je to super pocit, dobrá atmosféra, ale taky tam je nervozita a možná u někoho i strach.

povzbuzování týmu
Tým Moravskoslezského kraje; FOTO: Flickr Českého florbalu

9) Zápas jste prohráli/y, v čem byl ten rozdíl, co byl rozhodující faktor – klíčový moment, že soupeř vyhrál?

Ano, zápas jsme prohráli, ale nedokážu říct, co byl ten rozhodující faktor, ten klíčový moment. Možná v tom hrálo roli zranění Martina Gattnara a naše únava. A taky nám chybělo trochu štěstí.

10) Jsou před tebou prázdniny. Jaký máš program, bude tam místo i pro florbal?

Ano, jsou prázdniny, program moc dopředu ještě nevím, jen vím, že tam bude nějaká dovolená u moře a místo pro florbal se určitě najde.

obrana
Obránce s číslem 7; FOTO: Flickr Českého florbalu

About the Author: ivosin