Orca Summer Cup 2018

Orca Summer Cup 2018

V Krnově se uskutečnil již čtvrtý ročník letního turnaje

Kvalitní florbal, slunné počasí a pohodová atmosféra – takhle by se dal v krátkosti charakterizovat Orca Summer Cup 2018. Už potřetí se letní klání v Krnově odehrálo přímo pod širým nebem a všichni aktéři tak mohli pomalu nasát letní atmosféru. Turnaj byl zahájen hvizdem sudího v sobotu v devět hodin ráno, kdy započaly skupinové boje. O celodenní pohodu ve školním areálu se starala hlasitá hudba a stánek s občerstvením, který nabízel nějakou tu dobrotu na gril nebo studené drinky na zchlazení. Zápasy ve skupině končily kolem sedmé hodiny večerní a účastníci turnaje směřovali na ubytování, případně rovnou do svých domovů. Poté se hráči rozdělili na dva tábory. Někteří se rozhodli zůstat na ubytování a v poklidu sledovali finálový zápas Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Realem Madrid. Druhá polovina hracího pole se odhodlala k úprku na turnajovou akci, kterou si pro hráče připravili organizátoři. Výhoda baru „Fklidu“, kde se turnajová párty konala, je v tom, že i když jste v jakémkoliv stavu, pořád můžete říct, že jste „fklidu“.
Během druhého hracího dne už byly k vidění na palubovkách daleko větší emoce, než tomu bylo během úvodního dne. Aby taky ne, když začaly zápasy play-off, kde je každá chyba drahá. Favorité však potvrzovali své výsledky a až na jednu výjimku postoupil vždy první tým z každé skupiny. Krnovští Dataf Selection totiž porazili ve čtvrtfinále Kappu 123 a jako jediní nevítězové skupiny postoupili do semifinále. Semifinálové duely se rozdělily do dvou městských derby. V prvním zápase se představily dva týmy z Krnova a ve druhém utkání poté dva týmy z Havířova. Dovolenkaris však nedali Dataf Selection sebemenší šanci a po výsledku 11:5 zcela zaslouženě postoupili do velkého finále. Druhý semifinálový duel už byl o poznání vyrovnanější. Mokrý banditi ale prokázali větší turnajové zkušenosti a po výsledku 4:2 proklouzli až do finále. Na Pexx tým tak zbyl pouze boj o třetí místo. Zápas o bronz přinesl snad jedinou černou kaňku celého turnaje, a to když si jeden hráč z havířovského týmu nešikovně poranil koleno a musel být odvezen sanitkou do nemocnice. Pexx tým ale neponechal nic náhodě a i přes drobné oslabení týmu zvítězil 9:6 nad domácím výběrem Dataf Selection. Finálové střetnutí dvou rivalů bylo velice vyrovnané a na hřišti se bojovalo doslova o každý centimetr. Domácí Dovolenkaris utekli Mokrým banditům o dvě branky a už se zdálo, že utkání dotáhnou do vítězného konce. Banditi však během dvaceti sekund srovnali na 3:3 a o celkovém vítězi turnaje musely rozhodnout až nájezdy. V těch byli úspěšnější hráči Dovolenkaris, kteří překonali gólmana Mokrých banditů hned dvakrát. Titul z letního turnaje tak zůstal „doma“, zbylé dvě medailové umístění obsadily týmy z Havířova.
Na závěr se mi sluší poděkovat všem organizátorům v čele s Filipem Fňukalem, kteří opět dokázali uspořádat perfektní turnaj. Ještě jednou díky a v zimě se budeme těšit na další skvělý Cup!

Autor: Štěpán Hladký

Stručně od ředitele turnaje Filipa Fňukala:

„Počasí nám opět přálo a během celého turnaje nespadla ani jedna kapička vody a slunce svítilo, co to šlo. Krnovského turnaje pod širým nebem se letos zúčastnilo 20 týmů,“ na úvod vypočítává a hodnotí Filip.
Zároveň vtipně glosuje dále: „V sobotu se odehrály základní skupiny, kterým vládly týmy Dovolenkaris (Krnov), Kappa123 (mladí kluci z Krnova), Mokrý banditi (Havířov) a Pexx team (Havířov). Letošní skupinová část proběhla podobně jako MS v hokeji v Dánsku a neobjevilo se zde větší překvapení.“ Čímž připomíná zajímavou skutečnost, že: „První semifinále tvořily krnovské týmy Dovolenkaris a Dataf Selection. Druhé pak bylo čistě havířovské mezi týmy Pexx team a Mokrý banditi.“ Z toho je naprosto zřejmé, že první dvě místa nemohou putovat současně do Havířova anebo do Krnova, což potvrzují Filipova další slova: „Ve finále se již potřetí utkali Dovolenkaris a Mokrý banditi. Dovolenkaris ale poprvé dokázali ve finále Mokré bandity porazit a potřetí zvedli pohár za první místo na krnovském letním turnaji.“

Výsledky turnaje:

Zde na stránce Orca Summer Cupu 2018

FBC Juniors

About the Author: ivosin