OpenAir floorball Karviná 2019

turnaj pod širým nebem
Open Air v Karviné; FOTO: Archív pořadatele

Na přelomu srpna a září se v Karviné uskutečnil třídenní mládežnický mezinárodní turnaj ve florbale s názvem Mezinárodní turnaj mládeže bez hranic „OpenAir floorball Karviná 2019„. Turnaj se uskutečnil pod záštitou pana senátora MUDr. Radka Sušila.

Poslední prázdninové dny v Karviné patřily florbalu. Mezinárodního florbalového turnaje mládeže se tam zúčastnilo okolo pěti set chlapců a dívek nejen z České republiky, ale také z Polska a ze Slovenska. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích od přípravky, přes elévy a mladší žáky až po starší žáky. Celkem 39 týmů sehrálo během tří turnajových dnů dohromady 141 utkání, většinu pod otevřeným nebem.

Hlavní základnu měl turnaj na karvinské základní škole Borovského, kde byla připravena čtyři venkovní hřiště.

foto novinek turnaje
Turnajová novinka ZORBALL; FOTO: Archív pořadatele

Organizátoři si oproti loňsku připravili několik novinek. Děti se tak například podívaly do karvinské hasičárny, sledovaly ukázku práce městské policie a taky si přímo v areálu ZŠ Borovského mohly vyzkoušet zorball.

Hostitelem turnaje byl domácí klub 1. FBC Karviná, dorazily i týmy z Havířova nebo nedaleké Vítkovice, ale jinak se pořadatelé snažili dát přednost vzdálenějším týmům, s nimiž se během roku mládežníci pořádajícího klubu nemají možnost potkat.

malování na tvář

Nejúspěšnějším týmem byl Topgal Šternberk, který ovládl kategorii mladších žáků a přípravky. Šternberk se dostal i do finále starších žáků, v tom ale slavil 1. SFK Havířov. Kategorii elévů pak ovládlo mužstvo 1. SC Tempish Vítkovice.

Hlavními partnery turnaje byli Moravskoslezský kraj, Nadace OKD, Statutární město Karviná, Nadace Residomo a senátor MUDr. Radek Sušil.

Fotografie a videa z turnaje jsou k nalezení na turnajovém Facebooku a Instagramu.

pohárová radost
foto - vyhlášení turnaje
Vyhlášení turnaje; FOTO: Archív pořadatele

About the Author: ivosin