Olomoucký pohár 2019

Přehled vítězů - fotka
Vyhlášení turnaje; FOTO: Lucie Hesková

Novinka na playlistu

Olomoucký pohár je novinka na po sezónním turnajovém playlistu. Turnaj je určen pouze pro kategorii elévů a hraje se na malém hřišti (3+1) a byl vypsán pro 12 týmů rozdělených do 2 skupin systémem každý s každým ve skupině a první 4 rovnou do čtvrtfinále a poslední 2 ve skupině hráli o umístění.

Turnaj se konal 12. 5. 2019 na hale Čajkaréna v Olomouci. Prvního ročníku turnaje se zúčastnily převážně týmy z Olomouckého kraje, ale nechyběly ani dva zástupci z kraje Moravskoslezského – FBC Ostrava a TJ Slovan Havířov. Kromě již zmiňovaných celků se do turnaje zapojily další tři olomoucké týmy, jeden přerovský, dva prostějovské, jeden litovelský a jeden mohelnický.

„Výjimečně jsme pro turnaj sestavili dva týmy a vybrali jim jiné názvy, než pod kterými jsou zvyklí startovat v ligové sezoně,“ vysvětluje Pavel Ceh z FBC Přerov a doplňuje: „Starší a zkušenější tým se jmenoval Blueshirts a mladší nesl název Whiteshirts.“

fotky obou týmů FBC Přerov
Týmy FBC Přerov – vlevo BLUESHIRTS a vpravo WHITESHIRTS; FOTO: FBC Přerov

Jedním ze semifinalistů turnaje byl tým Slovanu Havířov, který po výhře 20:2 nad týmem FBS Olomouc TEAM, dalším vítězstvím nad FBS Olomouc WHITE 7:3, porážkou od přerovských BLUESHIRTS 6:10, překonáním FBC Mohelnice 9:3 v předposlední klání a nakonec úspěšným bojem o druhou pozici v tabulce s SK K2 Prostějov Blue.

„Čtvrtfinálový zápas proti mladším klukům z Přerova jsme vyhráli a radovali jsme se z postupu mezi 4 nejlepší týmy na turnaji,“ zpovídá se Lukáš Rada trenér TJ Slovan Havířov a dále doplňuje: „Do semifinálových bojů nám byl přisouzen obávaný tým po celou dobu turnaje a to ostravské FBC. Před zápasem jsme se všichni báli už toho názvu, ale trenéři věděli, že jistá šance na postup do finále tam stále je. Neuvěřitelný zápas z obou stran jak fanoušků tak i hráčů a bohužel po pár smolných gólech zápas prohráváme 4:6 a musíme ještě o medaili zabojovat,“ konstatuje Lukáš Rada a ještě dodává jeden postřeh: „Neskutečný zápas kluci odehráli v základní skupině proti BLUESHIRTS z Přerova. Zápas, který podle ohlasů rodičů z obou stran, odpovídal předčasnému finále.“

Bronz brali kluci ze Slovanu Havířov
Celek TJ Slovan Havířov; FOTO: Lucie Hesková

Play – Off

V prvním semifinále se střetly dva Moravskoslezské týmy. Vyhecovaný zápas zvládl lépe celek z krajského města. Naopak ve druhém semifinále se potkali dva zástupci kraje Olomouckého – FBC Přerov BLUESHIRTS a FBS Olomouc WHITE. V tomto souboji se lépe dařilo přerovskému týmu, který tak postoupil do finále.

Zápas o třetí místo jsme sehráli proti Olomouci WHITE. Kluci si věřili jelikož jsme je už jednou porazili, ovšem trenéři věděli, že se bude jednat o nový zápas v zcela jiných podmínkách s tím, že pro vítěze čeká „pouze“ bronzová medaile. Kluci se rvali jako tygři a lvi. Olomouckému týmu nedali sebemenší šanci pomyslet na medaili a zápas vyhráváme a můžeme začít slavit 3. místo na turnaji.

Duel o 3. místo zvládl proti domácímu výběru lépe Havířov. „Jelikož jsme Olomouc už jednou porazili, tak si kluci věřili, ovšem trenéři věděli, že se bude jednat o nový zápas v zcela jiných podmínkách s tím, že pro vítěze čeká „pouze“ bronzová medaile,“ popisuje před zápasové naladění Lukáš Rada. „Kluci se rvali jako tygři a lvi. Olomouckému týmu nedali sebemenší šanci pomyslet na medaili a zápas vyhráváme a můžeme začít slavit 3. místo na turnaji,“ spokojeně konstatuje Lukáš Rada trenér TJ Slovan Havířov.

Ve finále jsme byli svědky velkého boje, kde byl nakonec šťastnější výběr Přerova a odvezl si celkový turnajový triumf. Finálové utkání líčí Pavel Ceh z FBC Přerov: „V hektickém a vyhecovaném finále, kdy kluci dotahovali ztrátu dvou branek, se jim podařilo porazit mládež superligové Ostravy 7:5, čímž se radovali ze zlaté placky,“ hrdě končí Pavel Ceh.

z finálového utkání
Foto z finálového zápasu FBC Přerov vs. FBC Ostrava; FOTO: Martina Pejzlová

Komentáře trenérů

Komentář hlavního pořadatele Daniela Tichého: Všem týmům, které se tohoto turnaje zúčastnili, bych chtěl jménem pořadatelského týmu poděkovat. Celkově se turnaj obešel bez větších problémů a dostalo se nám spousty pozitivních ohlasů, čehož si velmi vážíme. Nutné je ještě vyzdvihnout podíl rodičů našich elévů, kteří se aktivně zapojili a přispěli nemalým dílem k celkově hladkému průběhu turnaje.

Komentář trenéra FBC Přerov Pavla Ceha: Starší a zkušenější tým Blueshirts si došel až pro celkové vítězství. Mladší tým Whiteshirts předvedl bojovný a sympatický výkon, když se umístil na šestém místě z celkových dvanácti týmů. Ve čtvrtfinále narazili na Havířov, kterému po celý zápas odolávali, avšak ve druhé půlce jim Havířov během chvilky odskočil na rozdíl čtyř branek a radoval se z vítězství, čímž se náš mladší tým umístil na skvělém šestém místě.

Komentář trenéra TJ Slovan Havířov Lukáše Rady: Závěrem musím zmínit, že turnaje se zúčastnilo 12 týmů z nichž jsou 2 považováni za jedny z nejlepších v Olomouckém kraji a ostravské FBC, které je považováno také za jedno z nejlepším v našem kraji. Kluci odvedli super výkon a gólman Ondřej Hlaváček byl vyhlášen nejlepším gólmanem na turnaji, gratulujeme.

Tým Olomouce
Přerov vs. Mohelnice
Foto - Olomouc vs. Prostějov
fotky z utkání
Fotky z jednotlivých utkání; FOTO: 4x Martina Pejzlová

About the Author: ivosin