Nová sportovní hala v Paskově

Iglů Aréna u Orlovny

Iglů Aréna je mrtva, ať žije nová Aréna

Kdo v reálu zažil Iglů Arénu, ten mi dá za pravdu, že pro Paskovský florbal byla charakteristickým rysem hned po polystyrénových mantinelech ve školní tělocvičně. Hala specifická svým kachlíkovým povrchem, po kterém míček neskákal, ale přilepil se, nabíral zajímavých směrů a rotací po zvlněných kostičkách. Když bylo horko, bylo horko, když zima, tak zima. Bylo-li vlhko nebo moc diváků, pak se zadní rohy Iglů proměnily v kluziště, jež divákům nabídlo různé pády a roznožky. Ne mnohdy s ukončením zápasu pro nezpůsobilý povrch. Dost nostalgie, přivítejme světlé zítřky.

A tak nastal ten slavný den – neděle 2.9.2018, kdy se „Slavnostně otevřela zbrusu nová sportovní hala“ v těsném sousedství základní školy. Florbalisté Paskov Saurians od května loňského roku, kdy bylo Iglů shozeno, netrpělivě čekali na tento den, protože trénovat mohli v místní tělocvičně rozměrově určené mladším žákům. Doslova po roce, kdy se poprvé koplo do země, byla hala připravena přivítat první cvičence, sportovce, florbalisty, kteří v jejich útrobách budou mít své pořádné zázemí.

Slavnostní odpoledně zahájily zpěvem děti z folklórního souboru místní ZŠ. Následovalo přestřižení pásky za účasti starosty města Paskova Petra Baďury a místostarosty Ing. Milana Klimundy. Od této chvíle již nic nebránilo prohlídce novotou vonící haly včetně zázemí, kde bylo možno dočasně shlédnout výstavu věnovanou výstavbě haly. Nás nicméně zajímalo, co nabídne florbalistům z hlediska sportovního vyžití. Takže tu máme krásné hřiště s umělým povrchem o rozměrech 20 x 40 m s dostatkem místa okolo mantinelů, dále pět luxusních šaten, klubovnu domácího týmu, hale vévodí obří světelná LED výsledková tabule doplněná o zvukovou aparaturu včetně bezdrátových možností. Restaurace není bohužel součástí hala, ale občerstvení bude možné a my se můžeme těšit na tradiční nabídku Ještěřího bufetu, na kterou jsme tak jako tak zvyklí více než 15 let.

Prohlídkou haly však program nekončil, protože návštěvníci i z řad stavitelů haly, mohli shlédnout ukázku sportů, které mimo školní tělocvik, budou halu využívat. Mohli jsme tak shlédnout ukázku TJ Paskov (gymnastika, volejbal a tenis), Badmintonového klubu, tradičního sportovního zástupce všech měst házenou (Paskov od roku 1928), představení Sokolek a samozřejmě florbalistů Paskov Saurians. Věříme, že v tak krásné hale se bude florbalu dařit a že se trenéři a hráči Paskova Saurians těší na první domácí zápasy v letošní sezóně a chlubit se budou nejen halou, ale i výsledky.

About the Author: ivosin