Na Východě kraluje dorostencům Moravskoslezský kraj!

Výběry dorostenců 2018 – Ostrava

Celkem šest týmů přijelo na víkendový turnaj Regionálních výběrů dorostenců, který se na ostravské Sareze vyvedl na výbornou! Jednotlivé tábory absolvovaly zápasy ve svých základních skupinách a po vydatném spánku se aktéři mohli připravovat na samotný vrchol této akce – play-off.

Utkání o bronz

Mírné překvapení se zrodilo na straně Olomouckého kraje, který se prokousal do boje o bronzové medaile i přes to, že skupinu opouštěl ze třetího místa. V bitvě o bronzovou pozici narazili Olomoučané opět „na jižany“, s nimiž padli ve skupině 3:5. Jihomoravskému kraji totiž utekl postup do vytouženého finálového střetnutí až v samostatných nájezdech v utkání s Pardubickým krajem. Olomouc se musela vypořádat s psychickými silami hlavně po porážce 1:6 od pozdějších vítězů a okamžitě se začít koncentrovat na tento důležitý duel.
Olomoucký kraj se zprvu svých soků držel a nechtěl se dopustit v obranném pásmu žádné chyby. Ačkoliv svěřenci Lukáše Rubína prohrávali 0:1, zbraně rozhodně nesložili a bojovali dál. V polovině první třetiny bylo srovnáno na 1:1. Ovšem Jihomoravský kraj byl poněkud aktivnější a měl více ze hry, čemuž odpovídalo skóre svítící na časomíře 1:3 v jejich prospěch. Přesné přihrávky a pohledné akce vystřídala řada vyloučení, která ale nepřinesla žádnou změnu na předváděné hře. Jihomoravané si svůj náskok pohlídali a po vítězství 4:2 jim visí na krku bronzové medaile.

Kraj Olomoucký

Boj o zlato

O pár minut později se na hrací plochu dostaly dva nejlepší týmy tohoto turnaje. Proti sobě se postavil výběr Moravskoslezského a Pardubického kraje. Na střídačkách stáli zkušení Ivo Jochman s Ladislavem Štanclem, kteří udělovali svým mladíkům ty hlavní taktické pokyny. Finálová bitva se neobešla bez emocí a ostrých soubojů, které doprovázela přesnost a rychlost hry. Kluci z východu České republiky dokázali trestat soupeřovy chyby a postupně si budovali náskok, o nějž se v závěrečném tažení svých protivníků při power-play nenechali připravit. Florbalisté hrající v kraji moravskoslezském zodpovědně bránili a své místo v all-stars týmu turnaje si za své zákroky zasloužili brankář Petr Maláč a hráči v poli Ondřej Sidunov a Jakub Přikryl. Po základní hrací době (5:1) se mohli radovat „talenti“ domácího výběru, jimž patří skvělé první místo.

Autor článku: Petr Blakala

Celek Moravskoslezského kraje

Soupiska týmu MSK:

Petr Maláč, Vílém Zámečník, Jakub Přikryl, Pavel Hurta, Jakub Češek, Matěj Matoška, Kamil Soják, Ondřej Sidunov, Maxmilián Grobař, Tomáš Hanzlík, Jan Besta, Vojtěch Travinský, Adam Feber, Martin Šulc, Jakub Mikulok, Vít Dočkal, Tomáš Habrnál, Jakub Kostelník, Adam Choma a Petr Šarközy.

About the Author: ivosin