Moravský šampionát „Míchaček“

Hala NapariaJedná se o speciální turnaj, tzv. „míchačku“, jehož cílem je spojit hráče různých týmů do promíchaných celků před začátkem turnaje. V jednom týmu tak pospolu hrají ligoví soupeři a učí se spolupráci, kamarádství, respektu, herně se zdokonalují, zkouší si nové věci. Na konci turnaje by měl zavládnout pocit spokojenosti z dobře odehraných utkání bez ohledu na vítěze klání.

TERMÍN: 10. 2015 (čtvrtek v době podzimních prázdnin)

MÍSTO: SPORTOVNÍ CENTRUM NAPARIA, SMETANOVO NÁBŘEŽÍ, 753 01 HRANICE
http://www.napariasport.cz/

SLOŽENÍ TÝMU:

v týmu musí být hráči minimálně ze tří různých týmů nebo hráči nezařazení v týmech ČFBU. Různým týmem je myšleno jiný mateřský tým nikoliv A či B v jedné kategorii, anebo tým jiné kategorie (dorostenci a starší žáci). Dívka v týmu není podmínkou, ale ani důvod k vyřazení týmu. Za tým mohou nastoupit hráči ročníku 00 a 01. V každé celé pětce může být na výjimku jeden hráč ročníku 99. Minimální počet účastníků v týmu je 8+1, maximální 15+2. Při sestavě 15+2 mohou nastoupit 3 hráči ročníku 99. Při počtu 8+1 bohužel jen jeden hráč ročníku 99. Zúčastnit se mohou florbalisté z celé ČR.

VÝSTAVBA TÝMU:

Základem týmu je hráč TEAM  LEADER-MENTOR

Team Leader (vedoucí skupiny/týmu) je organizátor s vůdčí schopností, který stojí v čele celé skupiny. Mentor je obvykle zkušenější hráč, který je oporou i rádcem, svým chováním dát dobrý příklad, respektuje názory svých  spoluhráčů, poskytuje podporu, vedení a objektivní pohled na tým.

Team leader-mentor se stará o sestavení týmu, vyplní soupisku hráčů včetně roku narození. Koordinuje název týmu, volbu dresů (mohou být i trička a trenýrky sladěné v jedné barvě) a je v kontaktu s organizátory turnaje. Team leadeři-mentoři družstva spolupracují s vedoucím týmu.

Druhým důležitým členem týmu je VEDOUCÍ TÝMU
Vedoucí družstva zaštiťuje tým v době konání turnaje. Je mu pomocníkem a rádcem. Do jisté míry zastupuje trenéra mužstva.
 
STARTOVNÉ: Startovné ve výši 150,- Kč platí každý hráč osobně v den turnaje při zápisu. Bez platby nelze startovat v turnaji.
 

PŘEDPIS: Hraje se dle pravidel IFF v souladu se specifickým vymezením v těchto propozicích. Utkání budou řídit zkušení rozhodčí. Hrací doba je 2 x 12 minut hrubého času, přestávka 1 minuta. Time out není povolen. ČK 1 vede automaticky k vyloučení do konce daného utkání, předzápasová příprava na hrací ploše je maximálně 3 minuty.

SYSTÉM: Turnaj sehraje 5 týmů systémem každý s každým. Viz rozpis utkání. Celkový vítěz vzejde z výsledkové tabulky po ukončení všech utkání.

 O pořadí rozhoduje: 
1/ Celkový počet bodů (3 výhra – 1 remíza – 0 prohra)
2/ Vzájemný zápas
3/ Rozdíl skóre
4/ Větší počet vstřelených branek
5/ Los

 DALŠÍ INFORMACE

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu v uveřejněných propozicích. V tomto případě budou o změnách bez prodlení informování všichni team leadeři-mentoři družstev, kterých se daná změna týká.

 
 

Související odkazy:

Moravský šampionát „Míchaček“
Turnaj Míchaček je za dveřmi
První turnaj „Míchaček“ beze ztrát
Událost Míchaček na Facebook.com
 

About the Author: ivosin