KAM S FLORBALOVÝM DĚCKEM O PRÁZDNINÁCH?

Každý to známe. Dovolená 3-4 týdny, ale něco seberou vánoce a něco na nepředvídané události, takže zbudou zhruba dva týdny. Jenomže co s dětmi, když v létě mají osm týdnů volno? Navíc odmítá jet na tábory , u prarodičů je ochotno strávit maximálně týden. Rázem nám zbude pět týdnů. Je-li potomek blázen do florbalu, pak máme k dispozici několik řešení.

 1. Příměstský tábor (kemp) se zaměřením na florbal
  kemp-fbcIdeální řešení pro věkem mladého florbalistu, kterého florbal baví, ale dává šanci i jiným věcem. Příměstské tábory se vyznačují tím, že do svého programu mimo samotný florbal zařazují i jiné sporty a hry, ale rovněž další aktivity – výlety do okolí, návštěvu muzeí, výstav, heren, ZOO a dalších. Rodič tím získává bonus v tom, že si malého florbalistu může přivážet a odvážet dle své pracovní doby. Navíc má kontrolu nad spánkem a hygienou malého hráče.
  Pro příklad uvádím:

   

 2. Týmové florbalové soustředění
  Chceme-li malého florbalistu/florbalistku plně integrovat do týmu, osamostatnit jej a florbalově zdokonalit, pak je soustředění správná volba. My jako rodiče máme týden klid, i když na naše zlatíčka stále myslíme a občas v podobě telefonátu dostaneme nějakou tu zprávu. Ono, pokud nám volají co nejméně, tím lépe. Asi se mají dobře a nestýská se jim, ani jim nic nechybí. Prvotním měřítkem pobytu na soustředění je spokojenost florbalisty. Jak to poznáme? Vypadávají z něj veselé zážitky a historky a v podstatě hned po příjezdu chytí florbalku do ruky a všechny nově nabyté zkušenosti si musí doma odzkoušet. Druhotným výsledkem pobytu na soustředění je zjištění, jaké ovoce nese naše výchova z hlediska osobní hygieny a sociálních vztahů.slider-soustredse

  Týmová soustředění:

   

 3. Florbalový kemp
  Z možných variant je kemp řešením pro ty nejnáročnější a nejzapálenější hráče. Obvykle se koná mimo mateřskou obec a obvykle se s ostatními účastníky nezná. Výhodou je účast jednoho až dvou kamarádů z týmu nebo okolí, aby měl zpočátku „parťáky“. Kempy bývají dobře zajištěné a řízené. Tahákem kempů je účast osobností z florbalového světa, nejčastěji z reprezentace žen a mužů. Program kempu přináší nové a neotřelé (dovozové) metody, postupy a cvičení, což je právě to koření, které náš mladý florbalista vyhledává. Neúčast slíbené osobnosti pak může vést ke zklamání z celého kempu, i když jinak může být skvělý. Kempy tak bývají vrcholem prázdninových pobytů, jen je důležité si (dnes už) z nabídky vybrat ten pravý.
4playercamp floordays goaliestar-camp innebandycamp opencamps rookie-camp salibandy-camp
 4player camp  Floordays camp  Goaliestar camp  Innebandy camp  Open camps  Rookie camp  Salibandy camp

About the Author: ivosin