Havířov bere stříbro z vánočního Hodonína

Stříbrní 1.SFK Havířov; FOTO: facebook.com/FlorbalVHodonine

Tradiční hodonínské florbalové turnaje napsaly svou sedmou kapitolu

Pro mnoho florbalových hráčů a rodičů jsou vánoce spojeny mimo jiné i s vánočními turnaji v Hodoníně, které se staly tradicí a součástí vánočních oslav. Ze skromného turnaje se rozrostl v prestižní turnaj, kam míří týmy z celé ČR a Slovenska. Nejinak tomu bylo v 7. pokračování. Výborně obsazený turnaj elévů zastupoval náš region třemi celky 1. FBC Karviná, FBK Škorpioni Ostrava a 1. SFK Havířov. A právě posledně zmíněnému se podařilo v silně obsazeném turnaji dosáhnout na stříbrný pohár a medaile. Jako bonus pak Vojta Sasín z 1.SFK Havířov získal ocenění za nejlepšího hráče turnaje. Velká gratulace. Karvinští a Ostravští florbalisté pak brali 9. a 10. místo, kde šlo zejména o získávání zkušeností a užít si předvánoční pohodu sportem. Komentář rodičů z FB: „Byl to pěkný florbalový zážitek. Všem zúčastněným patří velká pochvala. Jsou sice malí, ale šikulky.“ 🙂

Vojta Sasín – nejlepší hráč turnaje; FOTO: facebook.com/FlorbalVHodonine

Následující text je se souhlasem převzat a zkrácen z FB stránek Florbal v Hodoníně.

V prosinci je tradičně vládcem hodonínské haly TEZA florbal. I letos se uskutečnily florbalové turnaje. Nejdříve si to na velmi dobře obsazeném turnaji rozdaly děti a následovaly turnaje dospělých s legendárním Memoriálem Slávka Jandory a turnaj žáků, který býval výkladní skříní Vánočních turnajů.
V prosinci dorazily na dětský turnaj týmy z Prahy, Ostravy, Vsetína, jižní Moravy a Slovenska. Celkem čtrnáct týmů si zahrálo turnaj. Celý turnaj se hrál systémem na dvě skupiny 2 x 8 minut.
Hlavními favority turnaje byly týmy Sparta Praha, hráči Havířova, kteří loni na turnaji dominovali, nebo vícemistři Slovenska ze Skalice. Domácí klub vyslal do boje své dva týmy a vedlo se jim velmi dobře.
Výsledkově vyrovnaný turnaj neměl žádný tým, který by výrazně zaostával. Velkou porci zápasů zvládaly děti dobře a i velmi slušně zaplněná hala – 450 diváků – byla zvědavá, kdo nakonec zvedne nad hlavu pohár pro vítěze.
„Turnaj se nám povedl. Příští rok chceme přivést do Hodonína šestnáct týmů. A zavedeme putovní pohár pro vítěze. Myslím si, že s medailemi a cenami pro děti, které dostaly všechny týmy jsou tradičně všichni spokojeni. Navíc je to jen díky našim partnerům, bez podpory města, což mě těší, že se nám daří taková velká akce dělat v předvánoční čas a na takové úrovni. Snad se nám podaří i toto posunout někdy dopředu,“ dodává hlavní organizátor turnajů, Jiří Wagner.
Hodonínské Béčko prohrálo těsně hned v úvodním zápase se stálicí hodonínských turnajů týmem FBK Škorpioni Ostrava 2:3. „Kluci hráli dobře, chybí nám trošku zkušenosti z takových zápasů. Na severu odehrají na turnaji dvě, až tři těžká utkání. My taková odehrajeme za čtvrtroku. I proto turnaj děláme a snažíme se, aby byl co nejkvalitnější. Navíc Škorpioni jsou vyhlášenou líhní talentů, kteří pak míří do velkých klubů, jako jsou 1.SC Vítkovice, či FBC Ostrava,“ dodává Wagner.

V dalším utkání béčko podlehlo silnému Havířovu 3:5 a začalo se propadat tabulkou. To áčko oproti tomu chytlo vítěznou vlnu a poradilo si 6:3 s Karvinou a suverénně porazilo Vsetín 9:2.
V dalších zápasech o umístění si poradila Karviná v severomoravském derby se Škorpiony 3:0, Židenice porazily Skalicu 7:3. Ve velmi pohledném utkání o páté místo nakonec možná trošku překvapivě přetlačil Podvinný Mlýn Skalicu 7:5.

V prvním semifinále se postavil Florbal Vsetín týmu 1. SFK Havířov. Dlouho tahal za delší konec, ale v závěru rozhodla trošku větší vyhranost týmu z Havířova a nakonec přeskočil do finále po výsledku 3:4. Ve druhém semifinále dobře hrající Hodonín držel otěže zápasu ve svých rukách a po první půlce vedl 4:0. V druhé části ale nepochopitelně kluci z Hodonína polevili, přestalo se dařit a Sparta nakonec zvítězila 5:4 a zaslouženě postoupila do finále.

1. FBC Karviná; FOTO: facebook.com/FlorbalVHodonine

Ve finále si Sparta posilněná výhrou nad silným Hodonínem chtěla spravit chuť a vrátit prohru Havířovu ze skupiny. Do utkání nastoupila dominantně a během pár minut vedla o čtyři branky. I přes velkou snahu hráčů Havířova si pohlídala výsledek a dokráčela si pro zlaté medaile z Hodonína. „Finále bylo hodno tohoto turnaje. I když bych ve finále raději viděl naše kluky, byl to opravdový vrchol a klobouk dolů, před hráči i trenéry obou družstev,“ smeká pomyslně Wagner.
Nejlepším hráčem turnaje se stal z týmu 1. SFK Havířov Vojtěch Sasín a nejlepším brankářem domácí přípravkář Vojtěch Drobeček. „Vybrat dva nejlepší hráče z cca. 200 hráčů, které jsme tu dnes viděli bylo velmi složité. Nicméně Vojta Sasín u nás vyhrál tuto cenu již podruhé a musím říct, že se velmi těším, kam ho v budoucnu vítr zavane. Mezi gólmany jsem měl jasno. Brankář, který podržel tým, když měl, chytal vyrovnaně celý turnaj, bez kiksů a omylů. Navíc mě o mé volbě přesvědčila i slova ostatních trenérů. Vojta Drobeček si to zasloužil. Jeho velký talent musí vybrousit ještě tvrdá příprava a dřina, ale věřím, že mi tu roste další skvělý golman z Hodonína,“ dodává Wagner.
Celý turnaj proběhl pod záštitou generálního partnera ČEZ Teplárenské a hlavního partnera společnosti Frujo, a.s., která zajišťovala pro děti pitný režim se svými hustými sirupy Fruit in the Bottle. Dalšími partnery a podporovateli turnaje byly společnosti Prvá Plavebná, která věnovala dětem vstupenky na plavbu po Baťově kanálu, holičský pivovar Wywar a skupina OIL JPM, Dům pojistek, který je dlouhodobým partnerem hodonínského klubu Florbal Hodonín, galerie Galori, MND a.s., která je novým partnerem klubu z Hodonína, GigaLekarna.cz, která zakoupila nové dresy klukům z Hodonína a ti se odvděčili krásným třetím místem.
A jak hodnotí celý turnaj jeho hlavní organizátor? „Povedlo se to. Nicméně potenciál je ještě příliš velký. Musím pochválit rozhodčí, to se letos povedlo. Příští rok chceme posunout turnaj o 50 %, tak uvidíme, zda se to povede. Snad budeme mít štěstí. Na rok 2018 chystám velké změny a rozšíření,“ dodává zamyšleně Wagner.