Brno žilo florbalem

Radost z utkání
Panteří radost z 1. místa v kategorii přípravek; FOTO: Martin Kocourek, zdroj

Jak vypadal mládežnický Brno Open Game 2019

Na florbalové scéně ani letos nechyběl turnaj, kde se tradičně utkávají ty nejlepší týmy. Druhá polovina června přinesla už jedenáctý ročník mládežnického Brno Open Game.

Do dětské části turnaje se letos přihlásilo přes 280 účastníků, což slibovalo spoustu skvělých zápasů a dramatické boje o medaile. Vedle herního hlediska turnaj letos vsadil na nový způsob prezentace skrz web a sociální sítě, který přinášel oproti minulým ročníkům výrazně více rozhovorů s aktéry Open Game. Mezi ně patřili mimo jiné i rozhodčí ze Švédska a Ukrajiny, díky nimž se letošní akce stala skutečně mezinárodní záležitostí.

V nejmladší kategorii přípravek dosáhly na trofej Otrokovice, které v Brně ani jednou neprohrály. Ve finále navíc porazily právě domácí Hattrick v nájezdech. Pořádné moravskoslezské derby potom čekalo na elévy, protože boj o zlato se odehrál mezi Vítkovicemi a Jablunkovem. Oba týmy předváděly po celý turnaj kvalitní výkony, a proto byl poslední duel zřejmě vrcholem, co vůbec mohl Open Game nabídnout. A výbornou přestřelku nakonec urval ve svůj prospěch Jablunkov po výsledku 8:5.

Excelentní FBC Coyotes Jablůnkov
Kategorii elévů opanoval tým FBC Coyotes Jablůnkov; FOTO: Martin Kocourek, zdroj

Mladší žáci Vítkovic však svoje elévy dokonale pomstili a ve finále brali zlato oni. Jejich soupeřem se stala Jesenice, která i přes papírově horší výsledky ve skupině ukázala senzační tažení a chybělo jen málo, aby ho završila nejcennější medailí. Kategorie starších žáků následně patřila Praze – Tatran Střešovice si vystřílel zlato na úkor Bučis Teamu (9:0).

O prvenství mezi mladšími žákyněmi bojovaly hráčky Black Angels proti České Lípě. Holky z Prahy jsou ve svojí kategorii hodně silné, a potvrdily to i tentokrát. V základní skupině měly po třech utkáních skóre 45:2, v play-off daly vždy aspoň deset branek a finále ovládly 10:4. Zajímavostí bylo, že k tahounkám Black Angels patřila také Denisa Výborná, dcera bývalého hokejisty Davida Výborného – legendy Columbusu Blue Jackets a pětinásobného mistra světa.

Když z vás spadne tíha utkání
Když to vyjde – mladší žáci 1.SC Vítkovice; FOTO: Martin Kocourek, zdroj

Brno mělo domácího vítěze pouze ve starších žákyních. Za moravskou metropoli získaly zlato Bulldogs, když využily turnajové „pověry“ („nevyhraješ dvakrát na jednom turnaji nad stejným soupeřem“) a vrátily ve finále porážku Hranicím.

Open Game poznal i dva vítěze ze Slovenska. V dorostencích uspěl výběr Maskantje B17, za které nastoupili i tamější reprezentanti z letošního MS juniorů. Mezi juniorskými týmy potom vystoupali na vrchol Black Devils, jimž vyšly finálové nájezdy proti brněnským Bulldogs. Ve svém městě těsně utekl úspěch i Židenicím, když jejich juniorky nestačily na Tatran Střešovice. A poslední mládežnická kategorie, která nám zbývá, jsou dorostenky. Tam pozvedly pohár Ivanti Tigers Jižní Město díky obratu z 0:2 na 3:2 pn proti Ústí.

záběr z utkání Bulldogs x Hranice
Ve finále starších žákyň vítězí Bulldogs Brno nad FBC Hranice; FOTO: web OpenGame

Turnaj celkově přinášel pozitivní dojmy a opět přinesl do Brna několik dnů, kdy město žilo jen florbalem. Týmy byly všude vidět a dá se říct, že dělaly velmi dobrou reklamu tomuto sportu. Přestože Open Game skončil teprve nedávno, už nyní běží přípravy k dalšímu ročníku, který chce opět držet nejvyšší kvalitu na všech organizačních frontách.

Autor: Tadeáš Mima

fotka stříbrného týmu
Stříbrní Buldoci v kategorii juniorů; FOTO: Martin Kocourek, zdroj

About the Author: ivosin