Bleskové ohlédnutí za Ostrava Cupu

Trojhalí uvnitř (3 hřiště pod jednou střechou); FOTO: Vít Tichopád

Odpovídalo 21 hráčů a jeden trenér

Turnaj Ostrava Cup je mezi turnaji v MS kraji opravdu dominantní. Vždyť 13 florbalových hřišť současně pro 176 týmů je opravdu Mega akcí. Hlavním tahákem je bezesporu prostředí Trojhalí. Zde nalezneme pět hřišť (škoda zrušení venkovního) a na Thojhalí to prostě žije, zejména pokud srovnám atmosféru turnaje pro děti s dospěláckým, který je poněkud komornější. Zřejmě proto, aby velké hvězdy florbalu nebolela hlava, když (jak sami v rozhovorech tvrdí) celé dny a noci paří. Bohudík mládežnický florbal je oproštěn od tohoto faktoru a především je na nich vidět radost a u těch mladších i čistota a nezáludnost hry. Za zmínku stojí finálové utkání kategorie elévů mezi Vítkovicemi a Karvinou, o kterém rozhodčí prohlásili, že hráči jsou zrcadlem svých trenérů a oběma lavičkám patří palec nahoru za to, jak jejich svěřenci hráli a nediskutovali a vzájemně se dokázali omluvit a respektovat.

Pokud se Vás někdo na něco zeptá, například při zkoušení ve škole, tak s největší pravděpodobností bude správná odpověď to, co Vás jako první napadne. Zřídka kdy je to jiná odpověď anebo ji můžeme důkladným přemýšlením a vzpomínáním pozměnit. Podobně je to s asociacemi – slova které spojujete s jinými slovy. Kupříkladu branka = gólman. Zajímalo nás, co se vybaví účastníkům ostravského turnaje, když jim položíme následující BLESKOVKU: „Prosím o (jednoduchou) odpověď na otázku. Co tě jako první napadne při sousloví OstravaCup2018?“ Odpověď poslalo 21 hráčů z týmů Vítkovic, MVILu, Petrovic, FBC Ostrava, Frenštátu, Frýdku-Místku, Slovanu, Torpéda, Olomouce, Orlové, Paskova a jeden trenér.

Atmosféra malé haly (dvě hřiště); FOTO: Vít Tichopád

Bleskovka

Matyáš Velc: Dobrý turnaj, kam jezdíme s Peaches.
Matěj Matoška: Florbal.
Adam Gábor: Dobrý turnaj s výbornou diváckou kulisou a kvalitním poměřením sil s ostatními týmy z jiných koutů republiky.
Ondra Čech: Super turnaj plný zábavy
Matyáš Vašňovský: Prohra. Plastové medaile.
Jakub Mikulok: Velký Mezinárodní florbalový turnaj.
Vilém Zámečník: Zábava.
Šimon Jeřábek: Zpříjemnění uzavírání známek.
František Kyc: Dobrá zkušenost.
Michal Kráčmar: Super, pohodovej turnaj!
Petr Káňa: Jako každý rok super zážitky a parádní florbal.
Tomáš Bečka: Super turnaj se super lidmi.
Vojta Travinský: Určitě skvělý turnaj, 3 dny plné florbalu, kamarádi, další zkušenosti a jako každý rok chuť porazit „repre“ Peaches.
Pavel Hikl: Zábava.
Martin Šulc: Kvalitní zápasy.
Jakub Homola: Je to skvělý turnaj. Sjíždí se sem hodně týmů a každý má šanci vyhrát tento turnaj.
Pavel Kulla: Finále, které jsem viděl u juniorů.
Filip Tichopád: Florballový turnaj v Ostravě
Matěj Sokol: Beru to jako jako supr turnaj kde si zahrajeme a můžeme vice poznat spoluhráče mimo hřiště.
Tomáš Pavlis: Super zahájení turnajové sezóny.
Vojtěch Šimík: Mnoho nových zkušeností.
Daniel Svěch: Letni turnaj.

Suma sumárum z odpovědí je patrné, že účast na turnaji zanechá v hráčích pozitivní dojem a čiší z nich florbalové nadšení. Mohli bychom říci, že by mělo být turnajů více, když jsou tak populární, ale držme se pořekadla, že Všeho moc škodí. Těšme se raději na další ročník Otrava Cupu 2019.

Emoce, radost, prohry i vítězství turnajům patří; FOTO: Vít Tichopád

About the Author: ivosin