4. ročník Velikonočních Míchaček je za námi

Velikonoční Míchačky 2017

Velikonoční Míchačky, jak už název vypovídá, se konají o velikonočních prázdninách. Vychází z předpokladu, že jsou dlouhé prázdniny a rodiče jsou v práci. Takže hráči by měli mít volno a navíc sezóna v podstatě skončila. Předpoklady jsou jedna věc a skutečnost druhá. Letos byl zájem za poslední čtyři roky nejnižší. Mohou za to asi tři faktory. První je na naší straně v propagaci. Asi byla nízká anebo volba médií nedostatečná. V druhém případě jsem se setkal s názorem, že kdyby to bylo opět o sestavení týmů, přihlásilo by se více lidí, ale to by se vytratila myšlenka Míchaček. A poslední je fakt, že ty nadšené a dobré ročníky 98 a 99 jsou už pryč.
Ačkoliv jsem byl trochu zklamán počtem přihlášených a následným odhlašováním (někteří neměli ani koule, aby napsali, že nepřijedou) – považte v pondělí 42 účastníků, ve středu odpoledne 30 a ve čtvrtek na místě pouze 25. Avšak ti, co přijeli, byli senzační a opravdu jen ti dobří. Byl jsem neskutečně mile překvapen jejich pozitivní energií, se kterou si přišli zahrát.

Rozlosování týmů

Přijeli čtyři gólmani a z tohoto důvodu jsme zvolili herní systém na čtyři týmy každý s každým dvou kolově s hrací dobou sedm minut hrubého času. Následovat bude semifinále dvou zápasově 1-4 a 2-3. Potom boj o třetí místo a finále o první místo.
Chvíli po deváté hodině proběhlo dlouho očekávané losování. Gólmani postupně od nejmladšího do nejstaršího postupně losovali kartičky se jmény hráčů. Tak se vytvořily čtyři týmy po pěti hráčích. Téměř všechny týmy se pěkně promíchaly s výjimkou žlutého, kde se setkali hráči z Havířovských klubů. Všechny zápasy odpískala dvojice rozhodčích Michal Sládek a Martin Martiniak, za což jim patří naše poděkování a pochvala z úst trenéra dorosteneckých výběrů Ivo Jochmana.
Komu se zdá, že sedm minut na hru je málo, tak se může zeptat účastníků, že odehrát sedm nebo osm utkání bez střídání za sebou je hodně, hodně fyzicky náročné. Pavel Hurta po odpoledním tréninku prohlásil: „Myslel jsem si, že to zvládnu, ale po ranních Míchačkách se mi pletou nohy. Fakt jsem rád, že zítra bude volno. (usmívá se)“.
K vidění byly pěkné florbalové situace a momenty. Nebyla zde žádná rivalita, nikdo neměl potřebu nikoho „sprasit“ a toho si cením. Někteří hráči překvapovali uvolněností a nasazením, jiní zaostávali za svým jménem. Holt, každý se probudí jinak do nového dne a tak se může a nemusí dařit.
Základní část vyhrál Červený tým, který do semifinále nastoupil proti Černému týmu. Po prvním utkání vedli černí a překvapení bylo na světě. Jenomže ve druhém situaci nezvládli a na skóre prohráli. Druhá semifinálová dvojice /Žlutý a Modrý tým/ proběhla jednoznačněji, protože žlutí v prvním klání vyhráli a ve druhém si výsledek pohlídali a zvítězili na skóre. Boj o pomyslný bronz svedl Modrý a Černý tým, přičemž první jmenovaný duel ovládl. Finále nebylo zdaleka jednoznačné, ale ratolest vítězství nakonec připadla Žlutému týmu, protože červeným se ne a nedařilo trefit do brány, kdežto žlutí se trefili alespoň jednou.

Tabulka základní části

SEMIFINÁLE:

Černý – Červený 2:1 a 0:4
Žlutý – Modrý 2:0 a 0:1

BOJ O 3. MÍSTO:

Černý – Modrý 0:3

FINÁLE:

Červený – Žlutý 0:1

Sláva vítězi, čest poraženým. Vítězem turnaje se stává tým žlutých ve složení Petr Maláč G, Denis Kukla, Marek Vylegala, Martin Šulc, Daniel Flašar, Milan Mašurka a Vít Dočkal. Že by zde zafungovala souhra z mateřských týmů? 
Po vyhlášení vítězného týmu, vyhlásil programový vedoucí Jaroslav Heiser individuální ocenění. Krále střelců vyhrál Denis Kukla, nejplatnějším hráčem (berte jako objev Míchaček) se stal Martin Kutáček, za nejužitečnějšího hráče byl zvolen Matyáš Šindler a nejlepším gólmanem byl Vojta Ferenčák. Závěrem se rozdaly tradiční Marlenky, o které se přece vždy bojuje, no né?
Správce haly a šéftrenér Horní Suché nás pochválili za chování a hladký průběh akce, takže i já děkuji hráčům za chování a celkový projev „profesionálů“. Díky a na viděnou příště.

Barevné týmy

About the Author: ivosin